Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 11:53 Bu haber 530 kez okundu
 
1453 Konutlarında 162 vatandaşın konutları belli oldu
Kütahya Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter eşliğinde kura çekimi yapıldı. Kurada,162 hak sahibi vatandaşın konutları belli oldu.
Gündem Haberi


Kütahya Belediyesinin inşa etmiş olduğu 1453 konutlarının içinde oturacak olan 162 adet hak sahibi vatandaşın konutları belli oldu. Konutlar için yapılan kura çekim organizasyonu Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık huzurunda çekilirken, Vefa Mahallesinde oturan hak sahiplerinden 1453 Konutlarını tercih eden 162 vatandaşın konutlarının yeri belirlenmiş oldu. Noter eşliğinde yapılan kura çekimi ise, Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti.
 

Kura çekimi öncesi Vefa Mahallesinde ikamet eden hak sahiplerine hitap eden Belediye Başkanı Alim IŞIK, kuraların hayırlara vesile olmasını temenni ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“1453 Konutlarını talep eden siz değerli hemşehrilerimize bugün kura çekimi yapacağız. Sizin elinizdeki taşınmazın bugünkü yeni taşınmaza karşılık gelen metre karesi hesaplandı. Daha sonra %20 arsa farkı, %5 düzenleme ortaklık payı kesintisinden vazgeçme ve yaklaşık %3 amortisman payı olmak üzere toplamda %28 oranında sizlerin lehine bir tercihle sizin mal sahibi olmanızın imkanını yarattık. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki süreçte Osmangazi ve Sultanbağı Mahallelerimize 1453 Konutlarından bende yararlanmak istiyorum diyen vatandaşlarımız için uygulamamız devam edecek.

Şuana kadar bize 162 vatandaşımız, ‘Ben elimdeki taşınmazı 1453 Konutlarındaki taşınmazla değerlendirmek istiyorum.’ diye başvurdu ve şuanda bu 162 kişinin sıralamasını belirleyeceğiz. Her vatandaşımızın ortalama ikiye yakın taşınmaz hakkı var. Dolayısıyla 300’ün üzerinde konutumuz bugün sahiplerini bulacak. Bize inandığınız ve bugüne gelmemize katkı yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah yeni binalarınızda sağlıkla sıhhatle huzur içerisinde oturmanızı nasip etsin.”

Programda Başkan IŞIK, çekilişe katılan hak sahibi vatandaşların sorularını da cevapladı. Daha sonra program çerçevesinde Kütahya 2. Noterliği yetkilileri tarafından hak sahibi vatandaşlara çekiliş ile ilgili bilgi verildi. Programda Başkan Alim IŞIK, çekilişle ilk 3 ismi belirleyip açıkladı.

Kura çekiminin sona ermesiyle birlikte 162 vatandaşın konutları belirlenmiş oldu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: 1453, Konutlarında, 162, vatandaşın, konutları, belli, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv