Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 11:21 Bu haber 821 kez okundu
 
Ahmet Sami Kutlu projelerini açıkladı
Yerel seçimlere hazırlanan siyasi partilerin adayları projelerini açıklamaya devam ediyor. AK Parti Kütahya Belediye Başkanı Adayı Ahmet Sami Kutlu da, başkan seçilmesi halinde yapmayı planladığı projelerini kamuoyuna tanıttı.
Siyaset Haberi


AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu, Hazer Dineri Kültür Merkezi'nde Kütahya için hayata geçirmeyi planladığı projelerini AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel ve Ahmet Tan'ın da hazır bulunduğu toplantıda kamuoyuna açıkladı. Kütahya’ya getirecekleri her hizmeti gönül belediyeciliği çerçevesinde hayata geçireceklerini ifade eden Kutlu, oluşturdukları projelerini ekomomik kalkınma,  fiziksel kalkınma, sosyal kalkınma, kültürel kalkınma ve demokratik kalkınma temeli üzerine kuracaklarını kaydetti.

"Kütahya'mızı insan fıtratına uygun, medeniyet ve kültür değerlerimizle yoğrulmuş daha çok hizmetle donatacağız."

Ahmet Sami Kutlu yaptığı konuşmada, Kütahya'yı insan fıtratına uygun, medeniyet ve kültür değerlerimizle yoğrulmuş daha çok hizmetle donatacaklarını belirtirken, “Her insana adaletle hürmet edecek, Kütahya'nın ve hemşehrilerimizin maddi-manevi tüm varlığını kutlu bir emanet olarak görüp sahip çıkacak, herhangi bir kesime ve kişiye değil, sadece milletine ve devletine sadak göstererek yöneteceğiz” dedi.

"Yerel kalkınmanın halkımızın refahını ve mutluluğunu esas alan insan odaklı bir yönetimle başarabileceğimizi biliyoruz."


Emaneti korumayı ve ehline teslim etmeyi esas alan, hizmeti memur, işçi mesai süresiyle sınırlamayıp 24 saate ve 7 güne yayan, vatandaşın her derdine derman olmak için çırpınan bir yönetim sergileyeceklerin altını çizen Kutlu, “Belediyecilik anlayışımız bu bakış açısı değerlendirip, projelerimizi hazırlarken toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerini en ince detayına kadar değerlendirdik. Bu değerlendirme neticesinde, yerel kalkınmanın halkımızın refahını ve mutluluğunu esas alan insan odaklı bir yönetimle başarabileceğimizi biliyoruz. Yukarıda anlattığımız beş kalkınma eksinini hayata geçirirken, belediyemiz, sivil toplum örgütleri, özel sektör gibi tüm paydaşlarımız ile birlikte hareket edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kutlu’nun Kütahya için ortaya koyduğu projeler şu başlıklardan oluşuyor:

Otopark,

Yol ve alt yapı,

Güvenli ve rahat ulaşım,

Yeni meydanlar,  

Modern pazarlar,

Yeni mesire alanları,

Kültür yolu,

Millet bahçeleri,

Millet konağı,

Çok amaçlı sosyo kültürel evler,

Kapalı oyun parkları,

Mahalle konakları,

Kuruluş platosu,

Kurtuluş platosu,

Tanıtım ofisi,

UNESCO yaratıcı şehirler ağı projeleri,

Marka şehir Kütahya,

Digital kültür haritası,

Yatırım ofisi,

Fuar ve festivaller,

Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği projeleri

Sporcu dostu belediye,

Digital gençler,

Evlerimiz çiçek açsın,

Gök evi,

Bilim merkezi,

Çocuk şehri,

Çocuk üniversitesi,

Bireysel spor merkezi,

Eğitim merkezi,

Engelsiz yaşam,

Güvenli parklar,

Yalnız değilsiniz,

Kültür merkezi,

Sanatkarlar çarşısı,

Danışma meclisleri,

İşgem,

Gençkem,

Tasarruf ve şeffaflık,

Kutlu konuşmasının sonunda, yerel seçimlerde yüksek bir oy oranıyla ipi göğüslemek istediklerinin altını çizdi. Ahmet Sami Kutlu, hayata geçireceği 40 projesinin yanında meclis üyesi adaylarını da tanıtırken, belediye meclis üyesi adaylarını sahneye davet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Ahmet, Sami, Kutlu, projelerini, açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv