Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 12:19 Bu haber 609 kez okundu
 
AK Parti, Ali Çetibaş'la "Yola devam" dedi
AK Parti Genel Merkezinin aldığı kararla Kütahya İl Başkanlığı için Ali Çetinbaş’la yola devam etme kararı aldığı bildirildi. 27 Ocak’ta yapılacak kongreye Çetinbaş’ın tek aday olarak girecek.
Siyaset Haberi


27 Ocak tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Kongresinde mevcut başkan Ali Çetinbaş’ın kongreye tek aday olarak girmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi. Parti merkezinin aldığı karar doğrultusunda İl başkanlığı görevini 25 Ocak 2015'den beri yürüten Ali Çetinbaş’la yola devam görüşünün benimsendiği kaydedildi. AK Parti Kütahya İl Başkanlığının 6. Kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının planlandığı belirtilirken, kongre hazırlıklarının başladığı belirtildi.

Öte yandan kongreyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Ali Çetinbaş’ın, başkanlık yaptığı 3 yılı değerlendirerek, “ Bu 3 yıl boyunca 2 genel seçim, bir halk oylaması ve hain darbe girişimini birlikte atlattık. Bu dönemde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla olan uyumumuz hem parti merkezimizin, hem de TBMM’nin dikkatini çekmiştir, Kütahya hep beşi bir arada hareket ediyor diye.

Böyle bir dönemde şehrimizde ve ülkemizde böylesine büyük değişiklikler meydana getiren, sadece Türkiye'deki değil, tüm dünyadaki mazlum ve gariplerin gözündeki umut ışığı haline gelmiş liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sizlerle birlikte yerelde de olsa yar olmak, arkadaş olmak gurur verici. Onun ortaya koyduğu anlayışı elimizden geldiğince, bütün gayretimizle yukarıya taşımaya çalışmak şahsım adına en büyük gurur ve mutluluk vesilesidir.” şeklinde  konuştuğu ifade edildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti,, Ali, Çetibaş'la, "Yola, devam", dedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv