Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 12:42 Bu haber 709 kez okundu
 
AK Parti'de aday adaylığı süreci tamam, herkes MHP'nin adayını merak ediyor
AK Partiden Kütahya Belediye Başkanlığı için 7 isim aday adayı oldu. Ancak partinin Kütahya’da mevcut Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile mi, 7 aday adayından biriyle mi yoksa hariçten açıklayacağı bir isimle mi seçime gireceği netleşmiş değil. Diğer yandan kamuoyunda adayı en çok merak edilen parti ise MHP olarak göze çarpıyor.
Gündem Haberi


Yaklaşan yerel seçimler için partilerde aday adaylığı süreci devam ederken, süreci tamamlayan AK Parti’de Kütahya için 7 isim aday adaylığını açıkladı. Son olarak 15 Kasım’a kadar uzatılan aday adaylığı müracaatlarında, aday adaylığını açıklayan Osman Gezgin, Mehmet Özdoğan, Mustafa Önsay, Ömer Hakan Gök gibi isimlere 3 kişi daha eklendi. Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan bu 3 isim ise Kütahya eski Milletvekili merhum Halil İbrahim Yılmazın oğlu Yasin Yılmaz, yine eski AK Parti Kütahya Milletvekili Alaattin Güven’in oğlu Ahmet Güven ve Emet Eti Bor İşletme Müdürlüğü görevini yapan Mehmet Savaş oldu.

Siyasi kulislerde AK Parti’nin Kütahya’da geçtiğimiz gün yaptığı temayül yoklamasından sonra nasıl bir karar vereceği tartışılırken, kimileri Kamil Saraçoğlu ile yola devam edileceğini söylüyor. İddialar arasında belediye başkanlığı için parti merkezinin kararını bekleyen il başkanı Ali Çetinbaş’ın aday gösterileceğini bulunurken, kimileri ise dışarıdan hiç kimsenin beklemediği bir ismin açıklanacağını ve Kütahya’da bu şekilde seçime girileceğini ileri sürüyor.

AK Parti cephesinde birkaç ilin kesin adayları açıklanırken, Kütahya için ortaya atılan iddiaların Kasım ayı sonunda veya en geç Aralık ayı içinde kesin adayın açıklanmasıyla netleşmesi bekleniyor.

MHP beklemede

Kütahya’da Belediye Başkanlığı konusunda herkesin merakla adayını açıklamasını beklediği bir diğer parti de MHP. Kamuoyunda MHP’nin bu kez güçlü bir aday çıkarması halinde Kütahya’yı alabileceği değerlendirilirken, halkın sevgisini kazanmış ve bir önceki seçimde başkanlığı kıl payı kaçırmış eski Milletvekili Alim Işık’ın tekrar aday gösterilmesi halinde bu sefer ipi göğüsleyebileceği konuşuluyor.

Alim Işık aday adaylığını açıklamayacak

MHP için kulislerde bunlar konuşulurken, Kütahya’da heyecanla beklenen Alim Işık cephesinde ise aday adaylığı konusunda bir çıkış yapılmayacağı öğrenildi. Alim Işık’ın aday adaylığını açıklamayacağı, ancak partisinin kendisini aday olarak açıklaması halinde göreve hazır olduğu  gelen bilgiler arasında

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de, aday, adaylığı, süreci, tamam,, herkes, MHP'nin, adayını, merak, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv