Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:14 Bu haber 546 kez okundu
 
AK Parti milletvekili adaylarını tanıttı
AK Parti il binasında gerçekleşen toplantıda, İl Başkanı Ali Çetinbaş milletvekili adaylarını basına tanıttı. Çetinbaş, milletvekili olmak için aday olan 59 dava arkadaşının her birini birbirinden ayırmadan kaliteli ve değerli bulduğunu ifade etti.
Siyaset Haberi


AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş partilerinin il binasında milletvekili adaylarını basına tanıttı. Partilerinin teşkilat üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Çetinbaş. “Bugün toplantımızı biz Besmele, bir başlangıç, bir yeniden yola çıkma hareketi olarak görüyorum.” dedi.  Çetinbaş,  milletvekili olmak için aday adayı olan 59 dava arkadaşı için, “Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametine duyduğumuz inançtan dolayı onun peşinden hiç ayrılmayacağımız için bizde adayız dediler. Her bir aday adayımızı birbirinden ayırmadan kaliteli ve değerli buluyorum.” diye konuştu.

“Ortaya koydukları politikalarla yüzlerini öne eğdirecek hiçbir hareketleri yoktur.”

Konuşmasında listeye alınmayan milletvekilleri Şükrü Nazlı ve Vural Kavuncu’ya da çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Çetinbaş, “25 ve 26. dönem birlikte çalıştığımız daha önce de parti teşkilatlarımızda birçok görevde bulunmuş milletvekilimiz Şükrü Nazlı 27. dönem listemizde değil. Ayrıca 24, 25 ve 26. dönem beyefendi kişiliği ile birçok hemşerimizin sevgisini kazanmış Prof. Dr. Vural Kavuncu da aramızda değil. İki vekilimizin de Kütahya’ya olan sevdaları, bu memlekete hizmet etme gayretlerinde hiçbir noksan yoktur. Ortaya koydukları politikalarla yüzlerini öne eğdirecek hiçbir hareketleri yoktur. Şehrimizde ortaya koydukları çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

“Vekil listesi, yaptığımız değişiklikler ve politikalarda ne kadar kararlı olduğumuzu ortaya koyuyor.”

İl Başkanı Ali Çetinbaş,  yaptıkları toplantının bir aday tanıtım toplantısı olmadığını,  bir tanışma ve seçimlere hazırlanma toplantısı olduğunu söylediği konuşmasında, milletvekili adaylar için şu düşüncelerini dile getirdi:
 “Ortaya koyulan vekil listesi,yaptığımız değişiklikler ve politikalarda ne kadar kararlı olduğumuzu ortaya koyuyor. 5.sıra vekil adayımız Mehmet Kaymaz. Simav Gençlik Kolları başkan yardımcısı idi. 27 yaşında ve yüreği hizmet sevdasıyla dolu. 4. sıra milletvekili adayımız yine gençlik kollarından. Mustafa Özbey Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı Sivil Topum ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcılığını yürüttü. 3. sıra adayımız Sayın Ceyda Çetin Erenler ile iki dönemdir Kadın Kolları Başkanı olarak çalışıyorum. Sayın Erenler, hanım efendiliği ile Kütahyalıların takdirini kazanmıştır. Ben il başkan yardımcısı iken il başkanımı Kamil Saraçoğlu idi. İshak Gazel ise Merkez ilçe başkan yardımcısıydı. O gün böyle bir tablo bizim önümüze koyulsa beklide bir anlam veremezdik. Teşkilatımızın her kademesinde fedakarca  hizmet eden ve hangi değerler için siyaset yapmış olduğunu hiç unutmayan İshak Gazel 2. sıra milletvekili adayımızdır. 7 Haziran 2015’te yola çıkınca orada birisi var o’nu da alacağız, 4-0 yapacağız dedik, ama Kütahya olarak büyük bir başarı ortaya koymamıza rağmen hükümet edilemedi ve 1 Kasım’a gittik ve sonrasında milletin adamı Ahmet Tan o gün 4. sıradan TBMM’ye girdi.  Kendisi kalbinde taşıdığı sorumluluk bilinci ile, yılmadan, yorulmadan bende bu işi yapmayayım demeden hareket etmiş teşkilatın ağabeylerinden Ahmet Tan 1. sıra milletvekili adayımızdır.”

“Cumhur ittifakını ülkemizin geleceği adına çok kıymetli buluyorum.”

Konuşmasının son bölümünde cumhur ittifakını ülkemizin geleceği adına çok kıymetli bulduğunu dile getiren Çetinbaş, “Cumhur İttifakının öznesi Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’dır. MHP ve AK Parti’nin adayı olduğu için bu sözü söylüyorum.  Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanında milletvekilliği genel seçimi nazaran daha değersiz ve tali olan bir konu olarak kalır. Ama kıymetli hemşehrilerimiz ve teşkilatımızın mensupları unutmasın ki, en iyi cerrah ameliyata gitse de, ona ekipmanları verecek ve destek olacak uzmanlar olmadan doğru neticeyi elde edemeyiz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, milletvekili, adaylarını, tanıttı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv