Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 23:34 Bu haber 497 kez okundu
 
AK Parti Milletvekili Ahmet Tan: "Bedelliler Kasın celbinde Kütahya'da."
Bedelli askerlerin eğitim göreceği iller arasında Kütahya var, Kütahya yok derken, yapılan son açıklamayla bedelli asker adaylarının bir kısmının Kasım ayı celbinde Kütahya hava Er Eğitim Tugayında eğitim göreceği ileri sürüldü.
Gündem Haberi


Bedelli askerlerin eğitim alacağı birlikler arasında Kütahya’nın da olup olmayacağı halen bir resmiyet kazanmasa da bu hususta Kütahya’yı memnun edecek bir açıklama yapıldı. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Kütahya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu üyesi Ahmet Tan, bedelli asker adaylarının bir bölümünün Kasım ayı celbinden itibaren Kütahya’ya gelmeye başlayacağını ileri sürdü.

Milletvekili Tan açıklamasında, AK Partili vekiller olarak işlerine yoğunlaştıklarını dile getirerek, “Bedelli askerlikle alakalı Kütahya'da olsun, olmasın tartışmalarıyla alakalı Ekim ayındaki celpte değil ama Kasım ayındaki celpte Kütahya'mız inşallah yüklü sayıda bedelli askerlerin burada görev yapacağını ifade ediyoruz.” dedi.

Süreç için zaman zaman kamuoyunu bilgilendirmeye çalışacaklarını ifade eden Milletvekili Tan, “İlgili yerlerle temas ederek Kütahya adına bir şeyler talep etmeye, koparmaya çalıştık. İnşallah bu sene de Kütahya'mıza hizmet etmeye çalışacağız. Bizim kimseyle cebelleşme veya tartışma gibi bir tarzımızın olmayacağını şimdiden söyleyeyim. Biz bizim işimize bakmamız lazım. Biz iktidar partisinin milletvekilleri olarak dedikoduya, farklı münazaraların içerisine girme gibi bir tarzımız olmayacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, Ahmet, Tan:, "Bedelliler, Kasın, celbinde, Kütahya'da.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv