Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 13:29 Bu haber 863 kez okundu
 
AK Parti ve MHP arasında yerelde ittifak arayışı tarih oldu
Mart ayı sonunda gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için genel seçimlere ittifak halinde giren AK Parti ve MHP arasında ittifak arayışları sona erdi. Dün her iki parti liderinin yaptıkları açıklamalarla AK Parti ve MHP arasında ipler gerilirken, MHP’nin Kütahya’da tüm seçim bölgelerinde kendi adayıyla seçime gideceği bildirildi.
Siyaset Haberi


AK Parti ve MHP arasında Rahip Branson’un salıverilmesi, Af ve Andımız’ın Danıştay kararıyla tekrar okutulması meseleleri nedeniyle ortaya çıkan fikir ayrılıkları, yerel seçimlerde ittifak arayışlarını sona erdirdi. Özellikle dün iki siyasi liderin yaptığı açıklamalar yerelde ittifak ihtimalini tamamen ortadan kaldırırken, Kütahya cephesinden ilk açıklamayı yapan MHP İL Başkanı Ferhan Yıldırım da ilde tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla seçime gireceklerini ifade etti.

“Kütahya’da da her seçim bölgesinde kendi adaylarımızla demokrasi mücadelesi vereceğiz.”

Aynen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklama gibi, “31 Mart Yerel seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız ve ittifak niyetimiz kalmamıştır.” diyen Ferhan Yıldırım, zoraki görüşmelerle bir sonuca varılmasının imkanı olmayacağını belirtti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da her seçim bölgesinde kendi adaylarıyla demokrasi mücadelesi vereceklerini kaydeden Yıldırım, “Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum yoktur. 2019 Mart Yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle katılıp, Türkiye’nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi yapacağız. Kütahya’nın burçlarında da tüm seçim bölgelerinde olduğu gibi MHP’nin 3 hilalli sancağını dalgalandıracağız.” dedi.

“Hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkışmasın.”

Af tartışmaları ile gelinen noktada da hiç kimseyi zorlayanın olmadığının altını çizen Ferhan Yıldırım, “Aziz milletimizin temsilcileri hür iradesiyle mecliste gereği neyse onu yapar. MHP’yi meydanlarda hor görmek, tenkitle suçlamak hiçbir siyasi ahlaka sığmaz. AK Parti’nin kırımızı çizgisini söyleyenlere MHP’nin kırımızı çizgisinin Milliyetçi Hareket’in lideri Devlet bahçeli olduğunu bir kez daha hatırlatırız. Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkışmasın. Sayın Genel Başkanımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına gösterdiği saygı milletimizin malumudur.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, ve, MHP, arasında, yerelde, ittifak, arayışı, tarih, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv