Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 19:57 Bu haber 943 kez okundu
 
Alim Işık adaylıktan çekilecek mi?
Son günlerde yerel ve ulusal medyada yer bulan “Kütahya’da MHP Belediye Başkanı Adayı Alim Işık adaylıktan çekilecek, MHP Kütahya’da AK Parti’nin adayını destekleyecek.” Söylentilerine Alim Işık son noktayı koydu. Işık, “Herhangi bir şekilde adaylığımın geri çekildiği veya başka bir şekilde değerlendirildiği yönündeki spekülatif haberler bizim tarafımızdan yok hükmündedir” dedi.
Siyaset Haberi


Kütahya’da son günlerde sosyal medya, yerel medya ve ulusal medyada yer bulan; “Kütahya’da MHP Belediye Başkanı Adayı Alim Işık adaylıktan çekilecek, MHP Kütahya’da AK Parti’nin adayını destekleyecek” söylentilerine Alim Işık’tan cevap geldi. MHP Kütahya Belediye Başkanlığı Adaylığı için belirlemiş oldukları ziyaret programı çerçevesinde sanayi esnafıyla bir araya gelen Alim Işık, burada yapmış olduğu açıklamayla söylentilere nokta koydu.

Işık, açıklamasında MHP Genel Merkezlerinin belirlemiş olduğu program çerçevesinde seçim çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizerek, “Son günlerde ulusal ve yerel medyada bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığı tarafımdan bizzat hemşehrilerime duyurulmuş olsun. Biz çalışmaya devam ediyoruz. Milletimizle kucaklaşmaya, milletimizin derdiyle dertleşmeye ve Kütahya’mızın sevdası yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kulislerde, “Alim Işık adaylıktan çekilecek, DPÜ Rektörü olarak değerlendirilecek.” dedikodusu dolaşıyor

Sosyal medyayı yakından takip edenlerin bileceği gibi son günlerde, MHP’nin Kütahya’da AK Parti’yi destekleyeceği ve başkan adayları Alim Işık’ı geri çekeceği konuşuluyordu. Dün ulusal çapta yayın yapan bir tv kanalında ise Cumhur İttifakına dahil edilen iller arasında Kütahya’da gösterilmişti. Ortaya atılan ve ağızlarda dolaşan bir başka iddiaya göre ise yine Alim Işık adaylıktan çekilecek ve MHP AK Parti’nin adayı Sami Kutlu’yu destekleyecek ve Alim Işık ise Dumlupınar Üniversitesi Rektörü olarak değerlendirilecek şeklinde idi

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Alim, Işık, adaylıktan, çekilecek, mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv