Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 21:41 Bu haber 401 kez okundu
 
Altıntaş Zafer OSB'nin tanıtım çıkarmasına Bakan Varank da destek verdi
Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin tanıtımı ve üretim üssü olması için harekete geçildi. Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığındaki heyet Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerini ziyaret edip Altıntaş Zafer OSB’yi tanıtacak. Bu çerçevede oluşturulan heyet ilk adımda Bursa’ya çıkarma yaptı. Heyetin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kütahya’ya yatırım çağrısında bulundu.
Gündem Haberi


Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin tanıtımı için beklenen hareket gerçekleşmeye başladı. Sunduğu teşvik ve imkanlar açısından bölgenin en cazip yatırım yerlerinden biri olması beklenen Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) potansiyeli ve yatırım avantajları Bursa’da tanıtıldı.

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığındaki Kütahya heyeti, Altıntaş Zafer OSB’nin tanıtımı için otomotiv, makine, mobilya ve tekstildeki başarısıyla Türkiye’de söz sahibi olan Bursa’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.


FEKA Otomotiv ile Coşkunöz Holding ziyaret edildi

Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindeki heyetin Bursa’daki ilk ziyaret durağı otomotiv tedarik endüstrisinin önde gelen uluslararası üreticilerinden biri olan FEKA Otomotiv oldu.

FEKA Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Karslıoğlu ile görüşen Vali Toraman, Kütahya’nın otomotiv yan sanayi avantajları hakkında bilgiler verdi.


“FEKA Otomotiv’e yeni yatırımları için uygun maliyetli, istenilen büyüklükte araziler sunulabiliriz.”

Altıntaş Zafer OSB’nin İstanbul-Antalya hızlı tren ve Ankara-İzmir Çandarlı Liman bağlantılı otobanı gibi büyük projelerin kesişim noktasında yer aldığını kaydeden Vali Toraman, FEKA Otomotiv’in yeni yatırımları için uygun maliyetli, istenilen büyüklükte arazilerin sunulabileceğini söyledi.

Vali Toraman ile beraberindeki heyet daha sonra otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Coşkunöz Holding ve Coşkunöz Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti.

Coşkunöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, Coşkunöz Eğitim Vakfı Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu tarafından karşılanan heyet, üretim tesisleri ile atölyelerde incelemelerde bulunup bilgiler aldı.


RUMELİSAD yönetimi ile yatırımcılara avantajlar anlatıldı

Vali Toraman ile Kütahya heyeti ziyaretlerine Bursa’da 34 bin istihdam sağlayan, 300 üyeli RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) ile devam etti.

Heyet, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kumova ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

ZEKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser, Zafer OSB’nin yatırımcılara sunduğu lojistik, alt yapı, arsa fiyatları ve teşvikler hakkında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi.

Bilgilendirmenin ardından yatırımcıların sorularına cevap verildi.


Bakan Varank’tan Kütahya’ya yatırım yapın çağrısı

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile beraberindeki heyet son olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti. Heyet, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen “BTSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı ve İş Dünyası Buluşması”na katıldı.

BTSO Meclis üyeleri ile iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Kütahya Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Kutlu Eser, Zafer OSB’nin potansiyelini ve avantajlarını anlattı.

Zafer OSB’yi yakından takip ettiklerini belirterek Bursalı iş adamlarına “Kütahya’ya yatırım yapın” çağrısında bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kütahya’nın teşvik avantajı yüksek bir il olduğunu, yatırım yapan iş adamlarının avantajlı olacağını söyledi.

Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığındaki heyet, Zafer OSB’nin yatırım avantajları ile potansiyelini tanıtarak yatırımcı çekmek için başladığı ziyaretlere 20-27 Kasım tarihlerinde Kocaeli ve İstanbul ile devam edecek.

Vali Dr. Ömer Toraman önderliğinde düzenlenen Bursa ziyaretine; Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı İsmet Özotraç, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser, Altıntaş Zafer OSB Müdür Vekili Göksel Ilgaz ile KÜTSO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Altıntaş, Zafer, OSB'nin, tanıtım, çıkarmasına, Bakan, Varank, da, destek, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv