Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 22:49 Bu haber 1048 kez okundu
 
Badminton Veteranlar Türkiye şampiyonasında Kütahya’dan çifte şampiyon çıktı
Türkiye Badminton Federasyonu’nun gerçekleştirdiği ‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Kütahya’dan 2 Şampiyon çıktı. Şampiyonada 35 yaş üstü karışık çiftler kategorisinde A. Koray Bayındır-Fersun Gergin ve 40 yaş üstü çift erkekler kategorisinde Isa Görmüş- Selim Dündar ikilisi Türkiye Şampiyonu oldular.
Spor Haberi


27 – 30 Ocak 2018 tarihleri arasında Ankara’da Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan ‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Kütahya’dan iki Türkiye şampiyonu çıktı. 27 İl’den 155 sporcunun katıldığı şampiyonada, 35+ yaş, 40+yaş, 45+yaş, 50+yaş, 55+yaş, 60+yaş, 65+yaş olmak üzere 7 yaş grubunda yarışmalar gerçekleşti. Şampiyonada, Kutahya'yı temsilen 35 yas üstünde A.Koray Bayındır, 40 yas üstünde de Selim Dündar ve İsa Görmüş katıldılar.

Her sporcunun en fazla 2 kategoride mücadele edebildiği turnuvada, Tek erkeklerde A.Koray Bayındır ve Isa Görmüş çeyrek finalde elenirken Selim Dündar ise son 16 turunda elendi. Karışık çiftler müsabakalarında ise, Konya ilinden Fersun Gergin ile birlikte mücadele eden A.Koray Bayındır şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Çift erkekler müsabakalarında da 40 yaş üzeri kategorisinde Selim Dündar ve İsa Görmüş ikilisi de şampiyon olmayı başardılar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Badminton, Veteranlar, Türkiye, şampiyonasında, Kütahya’dan, çifte, şampiyon, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv