Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 23:52 Bu haber 551 kez okundu
 
Başbakan Yıldırım Kütahya'da konuştu; "Bu hesap bu çarşıya uymaz."
AK Parti İl Teşkilatının Kütahya Kadın Kolları için düzenlenen 5.Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini, terbiye edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar. Darbe girişimleri, ekonomik krizler, eli kanlı terörist gruplar geçmişte işinize yaramış olabilir. Ama bugün bu hesap bu çarşıya uymaz” diye konuştu.
Gündem Haberi


AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda yapılan Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine iştirak etti. Salonda coşkulu kalabalığa hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında partilerinin kuruluşundan bu güne Kütahya’nın verdiği destekten bahsetti. Başbakan Yıldırım;  “16 Nisan halk oylamasında yüzde 70lere varan bir destek ile Cumhurbaşkanlığı Sistemine evet diyen ilimiz de Kütahya’dır. Siz büyük ve büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarlarısınız. Kütahyalı AK bacılar siz geleceğin teminatısınız. 2019’da Kütahya yeniden tarih yazmaya var mısınız? AK kadınlar yeni bir destan yazacak mıyız? 2019’un yıldızı Kütahya olacak mı? 2017 halk oylamasında yüzde 86 ile evet diyenler ses verin. 2019’da sandıkları doldurmaya hazır mısınız? O zaman Kütahya işi bitirmiş. Kütahya tamam diyor” şeklinde konuştu.

“Kütahya'da 216 bin kadın seçmen var. Erkek seçmenlerin sayısından daha fazla.”

AK Parti siyasetinin 16 yıldır göz bebeği, gizli kahramanlarının "AK kadınlar" olduğunu kaydeden Yıldırım, "Bugün AK Parti'nin kadın üye sayısı 4,5 milyonu bulmuştur. Kütahya'da 216 bin kadın seçmen var. Erkek seçmenlerin  sayısından daha fazla. Bunu biliyor muydunuz? Yani Kütahya'daki başarının arkasında 'AK kadınlar' var. Kütahya'da 28 bin AK Partili kadın üyemiz var. Şimdi artık zaman, bu sayıyı iki katına çıkarma zamanıdır." İfadesini kullandı.

“Orada, o topraklarda bir terörist dahi kalmayıncaya kadar bu şanlı mücadele devam edecek.”

Konuşmasının devamında,  20 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğa’ın  Zeytin Dalı Harekatının başladığını Kütahya’dan tüm dünyaya duyurduğuna dikkati çekerek, “Bu topraklar bir cihan devletinin kurulduğu topraklar. Kurtuluşun şehitliği Dumlupınar yanımızda olduğu sürece sırtımız yere gelmez. Kütahya, kuruluş şehri. Kütahya kurtuluş şehri. Ertuğrul Gazi’nin annesi Hayme Ana’nın, Evliya Çelebinin şehri. Cihan İmparatorluğunun kalbidir Kütahya. 1946’da Adnan Menderes’i bağrından çıkaran ilimizdir Kütahya. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya, 15 Temmuz’da dirilişin destanını yazdı. Cumhurbaşkanımız 20 Ocak’ta burada Zeytin Dalı Operasyonunun fiilen başladığını dünyaya buradan duyurdu. Bugün Zeytin Dalı Harekatının 43. günü. Kütahya’nın plakası da 43. Buradan Afrin’de destanlar yazan kahraman Mehmetçiklerimize selam ve dualarımızı gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bugüne kadar bu güzel ülke için, istikbalimiz için canlarını seve seve veren şehitlerimize bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Afrin, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Orada teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğimizin, Allah yar ve yardımcısı olsun. 81 milyon vatandaşımızın, yaşlısıyla genciyle, büyüğüyle küçüğüyle, Hayme Ana’nın torunları dualarıyla yanınızdadır. Kütahyalı hanım kardeşlerimiz, Kilisli annelerimiz Karadenizli, Egeli, Güneydoğulu hanım kardeşlerimiz Mehmetçiklerin arkasındadır. Orada, o topraklarda bir terörist dahi kalmayıncaya kadar bu şanlı mücadele devam edecek. Tarih boyunca nice tuzaklar, nice tehlikeler görmüş hep birlikte üstesinden gelmiş asil bir milletin evlatlarıyız. Bugün bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini, terbiye edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar. Darbe girişimleri, ekonomik krizler, eli kanlı terörist gruplar geçmişte işinize yaramış olabilir. Ama bugün bu hesap bu çarşıya uymaz. Bu hesap Kütahya’ya hiç uymaz” diye konuştu

“Kütahya’nın ihracatı 43 milyon dolardan 217 milyon dolara çıktı.”

Başbakan Binali Yıldırım her şeye rağmen ülkemiz ekonomisinin güçlü ve dimdik ayakta olduğuna vurgu yaparak,  “Harcadığımız mesai, döktüğümüz akıl teri, alın teri üretim olarak, istihdam, olarak, ihracat olarak geri dönüyor. Türkiye, 2017 üçüncü çeyreğinde yüzde 11 üzerinde büyüme gösterdi ve dünyada bir numara oldu. Türkiye'ye de birincilik yakışır. Sanayi üretimimiz günden güne artıyor. Türkiye'de büyüme rakamları, ihracat rakamlarımız artarak devam ediyor. Ülkemizin 2017'de toplam ihracatı 159 milyar dolara ulaştı. 2002'de, AK Parti iktidarından önce ihracat 36 milyar dolardı. Bu sürede Kütahya'nın da ihracatın arttı, kentin ihracatı 43 milyon dolardan 217 milyon dolara çıktı.” Şeklinde konuştu.

 “Büyüme rakamları, ihracat rakamları artarak devam ediyor”

Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının devamında, “Bugün Allah’a şükür ekonomimiz güçlü. Dimdik ayaktayız. Harcadığımız mesai, döktüğümüz alın teri, akıl teri üretim olarak, istihdam ihracat olarak geriye dönüyor. 2017’nin 3. çeyreğinde yüzde 11 üzerinde büyüme gösterdi ve dünyada bir numara olduk. Türkiye’ye de birincilik yakışırdı. Sanayi üretimimiz günden güne artıyor. Geçen yıl 1 milyon 300 bin vatandaşımıza iş bulduk. İnşallah bu yıl daha iyi olacağız. Büyüme rakamları, ihracat rakamları artarak devam ediyor. Genç, dinamik nüfusumuzla, girişken kadınlarımızla, Hayme Ana'nın torunlarıyla daha büyük işleri inşallah başaracağız." dedi.

Bir telep dosyası da Başbakan Yıldırım’a verildi

Vatandaşların kongreye yoğun ilgisi gösterip, salonu doldurdukları görülürken, salonda Zeytindalı harekatına destek için asılan çeşitli pankartlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım için atılan destek sloganları dikkati çekti. Kongre için Kütahya’ya gelen Başbakan Yıldırım’a, milletvekilleri ve Vali A. Hamdi Nayir tarafından ilin taleplerini içeren bir talep dosyası verildiği belirtildi.

Kongrede mevcut Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler güven tazelerken, Başbakan Yıldırım’ın Kütahya ziyaretine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, ve milletvekilleri eşlik etti.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başbakan, Yıldırım, Kütahya'da, konuştu;, "Bu, hesap, bu, çarşıya, uymaz.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv