Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 14:16 Bu haber 2440 kez okundu
 
Başbakan Yıldırım: Kütahya'ya hızlı tren de gelecek, hastane de açılacak.
Hızlı tren ve şehir hastanesi konusunda, AK Parti İl Teşkilatının Kütahya Kadın Kolları için Kütahya’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım’dan Kütahyalıların duymak istediği kesin tarih sözü çıkmadı. Ancak, Başbakan Yıldırım Kütahya’ya hızlı trenin de geleceğini, şehir hastanesinin de çok yakında açılacağını ifade etti.
Siyaset Haberi


Kütahyalıların hızlı tren ve şehir hastanesi konusunda duymak istediği kesin tarih konusunda Başbakan Binali Yıldırım’dan bir açıklama gelmedi. Ancak Başbakan Yıldırım, “Şimdi Kütahya’ya hızlı tren de geliyor. Hayırlı, uğurlu olsun. Eskişehir’den Afyon’a, Isparta, Burdur’a kadar tren yolu devam edecek. Çok yakın zamanda 600 yataklı hastanemizi de hizmete açacağız.” dedi.

“Kütahya’ya 16 yılda 12 milyar lira yatırım yaptık.”

Konuşmasında Kütahya’ya 16 yılda 12 milyar lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başbakan Yıldırım, Kütahya’nın geçen yıl 217 milyon dolar, ocak ayında ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 daha fazla ihracat yaparak 18 milyon dolara ulaştığını söyledi. Kütahya’nın durmaksızın üretmeye ve ihraç etmeye devam ettiğini dile getiren Yıldırım,  Kütahya’nın modern hastaneler, okullar ve spor tesisleri ile büyüp geliştiğini dile getirdi.

“10 km olan bölünmüş yol sayısı şu anda 310 km’ye çıkarıldı.”

Kütahya’da 2003 yılında sadece 10 km olan bölünmüş yol sayısının şu anda 310 km’ye çıkarıldığını aktaran Yıldırım, Kütahya’nın sadece kara yolunda değil, havayolunda da ön sıralarda olduğunu, yolcu sayısının 5 yılda 3 binden 103 bine çıktığını söyledi.

“OSB’de çalışmalar tamamlandığında çalışan sayısı 12 binden 30 bine çıkacak.”

Yıldırım Kütahya’ya doğalgaz getirdiklerini, bu yıl Simav ve Hisarcık’a da doğalgaz verileceğini belirterek, Organize sanayi bölgesinde başlatılan çalışmaların tamamlandığında çalışan sayısının 12 binden 30 bine çıkacağını belirtti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başbakan, Yıldırım:, Kütahya'ya, hızlı, tren, de, gelecek,, hastane, de, açılacak.,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv