Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 14:52 Bu haber 815 kez okundu
 
Başkan Alim Işık Cumhuriyet Caddesinin trafiğe açılabileceğini söyledi
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık Kütahya kent merkezindeki trafik sorununu kökten çözüme kavuşturmak için düzenleyecekleri çalıştayda karar çıkması halinde Cumhuriyet Caddesinin yeniden trafiğe açılabileceğini, Asım Gündüz Caddesinde de akış yönünün tersine çevrilebileceğini söyledi.
Gündem Haberi


Kütahya’da görev alan basın mensuplarına geride kalan 3 aylık görev süresini değerlendiren Belediye Başkanı Alim Işık, kentteki trafik sorunlarının çözülebilmesi için 10-11-12 Temmuz günlerini kapsayan Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı’nın ilkini düzenleyeceklerini ifade etti.  Başkan Işık, çalıştayda kent merkezindeki trafikle ile ilgili her türlü konuyu konuşacaklarını belirtirken, 3 gün devam edecek çalıştayda karar alınması halinde, Cumhuriyet Caddesinin yeniden trafiğe açılabileceğini, Asım Gündüz Caddesinde de akış yönünün tersine çevrilebileceğini kaydetti.

Başkan Işık çalıştay konusunda şu açıklamalarda bulundu; “3 gün devam edecek çalıştayda, Kütahya’nın trafiği ile ilgili her türlü konuyu konuşacağız. Durak sayısından taksi duraklarının yerine, otobüs sayısından güzergahına, geliş gidiş saatlerine ve otopark sorununa kadar her konuyu ele alacağız. Bu konuların tamamını 3 gün boyunca ilgili kurullarda tartışarak sonunda bir şura kararı çıkartacağız.

“Cumhuriyet caddesi trafiğe açılabilir, Asım Gündüz trafiği terse dönebilir”

Şura kararının da gereğini harfiyen yerine getireceğiz. Örneğin; Cumhuriyet Caddesi trafiğe açılmak zorunda, aksi taktirde Kütahya’nın diğer mahallelerini kaybedeceğiz anlayışı yer bulur da karara bağlanırsa, caddeyi trafiğe açacağız. Hiç kimse bununla ilgili sıkıntıya girmesin. Oradaki esnaflarımızın da zarar görmeyeceği şekilde trafiğe açacağız. Şura, Asım Gündüz Caddesinin trafiği terse dönmeli derse, döndüreceğiz. Merkezdeki yoğunluğun hangi sebeplerden ortaya çıktığını hemen herkes biliyor. Kütahyalıyı dinleyeceğiz. Otobüs şoförlerinden rahatsız olan vatandaşlarımız var, bunun için eğitim kararı alınacaksa bu eğitimleri düzenleyeceğiz. Çalıştay, Kütahyalıları memnun edecek bir kararlar dizisine dönüşürse biz de onu uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Alim, Işık, Cumhuriyet, Caddesinin, trafiğe, açılabileceğini, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv