Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:59 Bu haber 959 kez okundu
 
Başkan'dan ve Halk Süt'ten Kütahya da istiyor
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı ve halk tarafından ayakta alkışlanan “Halk Süt' Projesi” Eskişehirliler tarafından büyük takdirle karşılanırken, uygulamaya imrenerek bakan Kütahyalılar da, projenin kentte hayata geçirilmesini istiyor.
Gündem Haberi


Kentsel yaşam, şehircilik, sosyal projeler, ulaşım ve daha pek çok kalemde Kütahya’nın imrenerek baktığı Eskişehir’de Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in başlattığı “Halk Süt” projesi ayakta alkışlanıyor. Vatandaşını sağlıklı, ekonomik ve doğal sütle buluşturmak için müthiş bir proje ortaya koyan Büyükerşen, aynı zamanda kent çevresindeki süt üreticilerine de ekonomik anlamda destek sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Süt Projesi kapsamında üreticiden alınan sütler, her türlü kontrolden geçirildikten sonra pastörize günlük süt olarak sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkına ulaştırılıyor. Böylelikle, Eskişehir halkına litresi 3 TL’den satılan sağlıklı süt sayesinde vatandaşlar hem yağı alınmamış doğal süt tüketip, hem de kendi yağ ve yoğurdunu hazırlama imkanına kavuşmuş bulunuyor.

Öte yandan, 17 Aralık tarihinden itibaren Eskişehir Büyükşehir Belediye’sinin Halk Ekmek ve Halk Süt satış noktalarından halka sunulan “Halk Süt” uygulaması kenti yakından takip eden Kütahyalılar tarafından da takdirle karşılanıyor. Özellikle sosyal medyadan konu hakkında çok sayıda yorum ve beğeni yapan Kütahyalılar, “Halk Süt” uygulamasının Kütahya’ya da kazandırılmasını istiyorlar.

“Kütahya’da Halk Sütten önce Halk Ekmek problemi çözülmeli.”

Konuya yorum getiren bazı vatandaşlar ise, Kütahya’da Halk Süt’ten önce Halk Ekmek probleminin çözülmesi gerektiğini dile getirerek, belediyenin en az 5-10 adet Halk Ekmek Büfesini hizmete alarak gerek halkı ucuz ekmekle buluşturmak, gerekse rekabet ortamını sağlamak açısından Halk Ekmek büfelerinin hizmete alınması gerektiğini söylüyorlar.

“Bir Yılmaz Büyükerşen de Kütahya’ya lazım!”

1999 yılından bugüne kadar, aralıksız olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Yılmaz Büyükerşen gibi kaliteli ve vizyon sahibi bir başkana Kütahya’nın da ihtiyacının olduğunun da altını çizen Kütahyalılar, bakın “Halk Süt uygulaması üzerinden meramlarını nasıl dile getiriyorlar:

Guner Ayca:
Ne mutlu Eskişehir'e, Büyükerşen gibi bir başkanları var.

Tuğba Karapinar:
Eskişehir çok şanslı, başkan çok akıllı. Köylüsüne sahip çıkıyor, geçenlerde de toprağın kıymetine değinmişti. Tek kelimeyle ayakta alkışlanacak başkan.

Ahmet Kaçan:
Adam gibi bir adam alnından öpüyorum. Biz bulamıyoruz, çok yazık. Zavallı KÜTAHYAM.

Emrah Kaynak:
Kütahya'nın süt meselesinden önce dar gelirli vatandaş ve rekabet açısından halk ekmek meselesini çözmesi gerekiyor. Şehrin muhtelif yerlerine konulacak 5-10 tane halk ekmek büfesi ile halka piyasadan 40-50 Kr daha düşük fiyata ekmek sunulabilir.

Kenan Akıncı:
Helal olsun sırf bu adama oy vermek için kaydımı Eskişehir’e aldırasım geldi.

Munevver Yılmaz
Kütahya’mıza da böyle bir lider bekliyoruz inşallah.

Nuray Şengil:
Sayın Büyükerşen daima insana yönelik yatırımlar yapıyor. Şehrin her bir köşesini insanların şehri rahat ve temiz kullanabilmeleri için incelikli çalışmalardan asla kaçınmıyor. Eskişehirliler çok şanslı.

Mustafa Ersöz:
Yılmaz hoca politikacı değil. Adam gibi adam.

Sarı Zehra:
Hangi partiden olursan ol Allah için doğruyu konuşmak kişilik meselesi… Kaç tane battı çıktı, belediye binası, milli eğitim binası,Valilik binası yapıldı. Her yer güzel park oldu, çöpler yerin altına girdi. Daha iyi olur mu? Elbette olur. Eskişehir'le kıyaslıyolar hiç durmadan, İzmir 'le kıyasla madem, bu kadar nankörlük nedir…

Ali Osman Tetikişci:
Milletin başkanı nereye gelmiş. Biz halen yerimizde sayıyoruz. Aman iktidarın başkanı olmazsa hizmet alamazsak! Bak adam iktidarın başkanı değilken, hizmetleri mutfağa kadar girmiş. Bir daha düşünün.

TC Hanife Dağdelen:
Sonuçta Eskişehir yapmış. Kütahya 'da niye yok? Ayrıca Eskişehir belediyesinin yaptıkları hiç bir ille kıyaslanamaz, sadece süt olarak düşünmeyin bence.

Kadir Akkan:
Kutahya’daki gurur abidelerine ders olsun.

Hikmet Baytar:
Bizim adayları YILMAZ başkana stajyer olarak göndermek gerekir, bi dönem sonra alıp belediye başkanı yapmak için.

 

 

Kaynak: (Haber7) - Haber7 Editör:
 
Etiketler: Başkan'dan, ve, Halk, Süt'ten, Kütahya, da, istiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv