Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 11:12 Bu haber 923 kez okundu
 
Başkan Kamil Saraçoğlu için bu anketi AK Parti mi yaptırdı?
Dün öğle saatlerinde Kütahyalı vatandaşların cep telefonlarına düşen “Sizce Kütahya Belediye Başkanı başarılı mı? Bu mesajı saat 21.00’a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz. Siyasal araştırma B001” mesaj kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Anketin AK Parti genel merkezi tarafından yaptırıldığını düşünen vatandaşlar, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu için partinin bir daha aday olup olmaması noktasında vatandaşların eğilimini öğrenmek için nabız yokladığına inanıyor.
Gündem Haberi


Geçtiğimiz Pazar günü öğle saatlerinde Kütahya’da vatandaşların cep telefonlarına 8720 numaralı bir operatörden düşen “Sizce Kütahya Belediye Başkanı başarılı mı? Bu mesajı saat 21.00’a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz. Siyasal araştırma B001” şeklindeki mesaj başta sosyal medya olmak üzere, kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Mesajın bir tür dolandırıcılık olduğunu düşünenler olurken, “Bizim numaralarımızı nereden buluyorlar? Kütahya’da yaşadığımızı nereden biliyorlar?” diyerek tepki veren de oldu. Anketin Kütahya Belediyesi tarafından yaptırıldığına inanan da oldu.

“Yaklaşan yerel seçimler için parti halkın nabzını yokluyor.”

Bazı vatandaşlar sosyal medyadan mesaja olumlu veya olumsuz cevap vererek ankete katıldıklarını söyledikleri görülürken, vatandaşlardaki hakim kanaat, anketin AK Parti genel merkezi tarafından yaptırıldığına dair oldu. Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu için partinin genel merkezinin bir daha aday olup olmaması noktasında vatandaşların eğilimini öğrenmek için yaptırdığına inanan vatandaşlar, yaklaşan yerel seçimler için partinin halkın nabzını yokladığına işaret ediyorlar.

“Anket yapıldığına dair mesajlar belediyemiz tarafından yapılmamaktadır.”

Öte yandan cep telefonlarına düşen mesaj için sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir açıklama yayınlayan Başkan Kamil Saraçoğlu ise, “Kıymetli hemşehrilerim cep telefonlarınıza gelen 8720 numaralı hattan anket yapıldığına dair mesajlar belediyemiz tarafından yapılmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!” ifadesini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Kamil, Saraçoğlu, için, bu, anketi, AK, Parti, mi, yaptırdı?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv