Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 20:37 Bu haber 1356 kez okundu
 
Başkan Kamil Saraçoğlu Kütahya Sanayi Sitesinin taşınacağını söyledi
Kütahya Sanayi Sitesi taşınıyor. Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, şehir merkezi içinde kalan Sanayi Sitesinin Parmakören mevkiine taşınmasının planlandığını söyledi.
Gündem Haberi


Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Sanayi Sitesinin taşınmasının planladığı Parmakören mevkiine bir inceleme gezisinde bulundu. Başkan Saraçoğlu, Kütahya kent merkezinde kalan Sanayi Sitesinin aynı zamanda yeni cezaevi inşaatının da sürdüğü Parmakören mevkiine taşınmasını planladıklarını ifade etti.  Mevcut sanayi sitesinin kent merkezinde kaldığını ve aynı zamanda da riskli alan olarak ilan edildiğini kaydeden Başkan Saraçoğlu, “Bulunduğumuz alanda yaklaşık 250 hektarlık bir alandan bahsediyoruz. Mevcut sanayi alanımız şu anda 112 Hektar. Yeni sanayiyi bu alana konuşlandırmayı planlıyoruz. Dolayısıyla mevcut alanın 2 katı gibi bir alanı onlara tahsis edeceğiz. Kerestecileri, mobilyacıları, makinacı ve tornacıları ise farklı bir bölüme götüreceğiz. Dieğr sanayiyi buraya getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Başkan Saraçoğlu aynı zamanda sanayi rezerv alanını yapılacak yeni çevre yolunun hemen yanına konuşlandırmayı planladıklarını da belirterek,  sanayinin çevre yoluna bitişik olacağını aktardı.  Başkan Saraçoğlu, “Yeni yapılacak 39 km’lik yeni çevre yolu Parmakören Kentsel dönüşüm merkezimizin ardından bağlanacak. Sanayi sitemizin de yol kenarına taşınmasıyla birlikte burası cazip olan bir bölge konumuna gelecek.” eklinde konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Kamil, Saraçoğlu, Kütahya, Sanayi, Sitesinin, taşınacağını, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv