Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 00:36 Bu haber 1018 kez okundu
 
Başkan Karabulut: "Altıntaş isminden memnunuz"dedi
İlçelerinin isminin değiştirilmesi konusunda CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın açıklamaları hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, “" Sayın Ali Fazıl Kasap bunu nereden çıkardı bilmiyorum ama, biz ALTINTAŞ isminden memnunuz değiştirme gibi niyetimiz yok.” dedi.
Gündem Haberi


Daha önce AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’le katıldıkları bir programda Kütahya’nın 2 ilçesinin isminin değiştirilmesi için fikir birliğine vardıklarını iddia eden CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’a Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut’tan cevap geldi. Başkan Karabulut sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Değil Altıntaşlılar, CHP Milletvekili Dr.Ali Fazıl Kasap’ın Emet İlçesindeki konuşmasında "İshak Gazel ile görüştüm Emet’in adını ‘Gazi Emet’, Altıntaş'ın da adını ‘Zafer’ yapacağız sözlerinin ardından Vekilimiz İshak Gazeli aradım ‘Bizim böyle bir çalışmamız yok dediler’.  Sayın Ali Fazıl Kasap bunu nereden çıkardı bilmiyorum, ama, biz ALTINTAŞ isminden memnunuz değiştirme gibi niyetimiz yok.” dedi.

Hatırlanacağı gibi, haber sitemizin de değerlendirdiği konu hakkında açıklama yapan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Tüm Kütahya Milletvekillerimizin desteğiyle Emet’in adı inşallah Gazi Emet olacak. Bunun müjdesini vermek istiyorum. Kütahya Milletvekilimiz İshak Gazel Bey’de kendisi Altıntaşlı’dır. Altıntaş’ın adının da Zafer ilçesi olarak değiştirilmesi için ilk imzayı o ikinci imzayı da ben atacağım” diye konuşmuştu.


 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Karabulut:, "Altıntaş, isminden, memnunuz"dedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv