Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 20:53 Bu haber 815 kez okundu
 
Başkan Saraçoğlu dedi ki; "Anket değil para tuzağı."
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, geçtiğimiz Pazar günü vatandaşların cep telefonlarına 'Siyasal Araştırma' adıyla 8720 numarasından gelen anket mesajının ne parti merkezleriyle ne de belediyeleriyle bir ilgisinin olmadığını söyledi. Başkan Saraçoğlu, durumun para tuzağı olduğunu söyledi.
Gündem Haberi


Konu hakkında İhlas Haber Ajansına açıklamalarda bulunan Başkan Saraçoğlu, Pazar günü vatandaşların cep telefonlarına gelen “Sizce Kütahya Belediye Başkanı başarılı mı? Bu mesajı saat 21.00’a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz. Siyasal araştırma B001” şeklinde gelen anket mesajının sadece Kütahya’da değil bir hafta önce değişik illerde de vatandaşın karşısına çıktığını ifade etti.

“Genel Merkezimizden ve bizlerden böyle bir anket çalışmasının olmadığı ortaya konuldu.”

Sivas belediye başkanının Belediye Başkanları Birliğinde konuyu paylaşarak durumdan kendilerini haberdar ettiğini dile getiren Başkan Saraçoğlu, “Genel Merkezimize de sorduk. Genel Merkezimizden ve bizlerden böyle bir anket çalışmasının olmadığı ortaya konuldu.” dedi.

“Bu anketin çıktığı gün, o esnada telefonlarımız susmadı.”

Zaman zaman sosyal medyadan böyle sitelerin para kazanma amacıyla belediyeleri, milletvekillerini kullanarak sanki anket varmış gibi çalışma yaptığını belirten Saraçoğlu, “Bu anketin çıktığı gün, o esnada telefonlarımız susmadı. Sosyal medya ve mail hesaplarımızdan insanların; 'Başkanım hakikaten böyle bir anket var, bilginiz var mı? Bizde gerekli şeyleri söyledik' şeklinde bildirimler aldık.

“Bu tür çalışmalar para tuzağından başka bir şey değil.”

Bu tür çalışmalar para tuzağından başka bir şey değil. Vatandaşlarımızın bu tür konulara itibar etmemeleri konusunda bizde gerekli duyuruları yaptık. Ama maalesef bu tuzağa düşenler, ya da bu oltaya takılanlar oldu. Böyle bir durumda biz zaten tüm halkımızı bilgilendirerek şirketlere kamuoyu yoklamaları yapıyor ve yaptırıyoruz. Ama şu an itibarıyla Kütahya Belediyesi'nin ve diğer belediyeler ile partimizin genel merkezinin böyle bir çalışması olmadığını belirtmek isterim. Ama bu olmayacağı anlamına gelmez. İşte biliyorsunuz önümüzdeki ayın 18’inde büyük kongremiz var. Zaten ondan sonra bir kamuoyu yoklaması belki genel merkezimiz düşünür. Ama şu an itibarıyla böyle bir konunun olmadığını belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Saraçoğlu, dedi, ki;, "Anket, değil, para, tuzağı.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv