Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 12:56 Bu haber 209 kez okundu
 
Bayram ikramiyeleri 17-29 temmuz arasında ödenecek
Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödenmesi için tarihler netleşti. Kurban Bayramı ikramiyelerinin SSK'lı emeklilere 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur'lu emeklilere ise 25-28 Temmuz tarihleri arsında ödeneceği bildirildi.
Ekonomi Haberi


Bayram ikramiyeleri için yazılı açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin sabırsızlıkla beklediği Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihlerinde ödeneceğini ifade etti.

İkramiyeler maaşla birlikte hesaba yatacak

Bakan Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla hesaplara yatırılacağını belirtti.


Bakan Selçuk’un açıklaması şu şekilde oldu:

"Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur'lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu  kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak."

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Bayram, ikramiyeleri, 17-29, temmuz, arasında, ödenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv