Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 16:24 Bu haber 464 kez okundu
 
Bedelli konusunda bir destek de CHP Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap'tan
Bedelli askerlerin 21 günlük eğitimlerini Kütahya’da yapmaları için bakanlığa talepte bulunacağını açıklayan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’tan destek geldi. Kasap, bedelli askerlik eğitim süresi olan 21 günlük temel eğitimden yararlanacak askerlerin Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda eğitimini yapması için Milli Savunma Bakanlığı’na talepte bulunduğunu açıkladı.
Gündem Haberi


MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın bedelli askerlerin 21 günlük temel eğitimlerini Kütahya’da yapmaları için Milli Savunma Bakanlığına talepte bulunacağına dair açıklamalarının ardından, Erbaş’a bir destek de CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’tan geldi. Kasap, Milli Savunma Bakanlığı’na gönderdiği talep dilekçesinde, Kütahya’nın ulaşım açısından eğitim görecek askerlere ve ailelerine büyük kolaylık sağlayacağını belirttiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Kütahya ilimize ulaşım diğer çevre illerinden çok kolay. Özellikle Ege bölgesinde ki erlerin ulaşımı açısından düşünüldüğünde Kütahya bu bölgenin merkezi konumunda. Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nın temel eğitiminin verileceği er eğitim tugayları arasına dahil edilmesi hem şehir ekonomisine katkıda bulunacağı gibi, ilimizin tanınırlığını da artıracaktır. Milli Savunma Bakanlığımıza talep dilekçemizi gönderdik. Umut ediyorum bakanlık tüm bu artıları dikkate alıp talebimize karşılık verecektir.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bedelli, konusunda, bir, destek, de, CHP, Milletvekili, Dr., Ali, Fazıl, Kasap'tan,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv