Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:57 Bu haber 879 kez okundu
 
Belediyenin yeni hizmet binasında çalışmalar devam ediyor
Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yardımcılarıyla birlikte yapımı devam eden Kütahya Belediyesinin yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu. Daha önce 2018 Mayıs ayında tamamlanmasının hedeflendiğini bildirilen binada çalışmaların devam ettiği bildirildi.
Gündem Haberi


Belediye Başkan Saraçoğlu, Kütahya kent merkezinde eski otogar alanında yapımı devam eden belediye hizmet binasında yardımcılarıyla birlikte incelemelerde bulundu. Gezide konuşan Başkan Saraçoğlu, Selçuklu mimarisi örneği ile toplamda 38 bin metrekare alan üzerine yapımı süren yeni hizmet binasının modern ve tarihi izler taşıyarak, şehrimizdeki kamu binası anlayışını değiştirecek biçimde yapılmasının planlandığını ifade etti.

Başkan Saraçoğlu, yaklaşık 8.000 m2’lik 220 araç kapasiteli otoparkı bulunacak olan ve yaklaşık 13.500 m2’lik oturum alanına sahip yeni hizmet binası içerisinde sonradan kullanılması planlanan rezerv alanları ve dış mekanında özel çim alanları, gezinti yolları, özel çevre ve bina aydınlatmaları, bina girişinde süs havuzları ve saçakları, özel cephe kaplamaları ile mimari açıdan da estetiğe önem verilerek hayata geçirilmeye çalışıldığını kaydetti. Başkan Saraçoğlu, binanın yapım işinin tamamlanmasından sonra idari, ticari, sosyo - kültürel gibi çeşitli birimlerin tek çatı altında toplanmasının hedeflendiğini belirtti.

İncelemeler esnasında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna Belediye Başkan Yardımcıları Galip Gültekin, Murat Arık, Fatih Gölgeli ve Ali İhsan Ertaş eşlik etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Belediyenin, yeni, hizmet, binasında, çalışmalar, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv