Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 12:27 Bu haber 497 kez okundu
 
Belediyenin yeni meclis salonundan engelliye yüzde 50 indirim çıktı
Kütahya Belediyesinin yeni hizmet binasında ilk yaptığı meclis toplantısından Kütahya'da engelli bireylere ve yüzde 40 engeli olan vatandaşların yakınlarına su faturasında yüzde 50 indirim kararı çıktı.
Gündem Haberi


Kütahya Belediyesinin yakında tamamen taşınacağı yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu başkanlığında bir araya gelen meclis toplantısında, Kütahya’daki engelli bireyleri sevindirecek bir karar alındı. Buna göre belediye engelli vatandaşlara ve bakmakla yükümlü olduğu engelli yakınlarına su faturalarında yüzde 50 oranında indirim uygulayacak.

İndirim kararı konusunda değerlendirmelerde bulunan Başkan Saraçoğlu, indirim kararının meclis üyelerinin önerisiyle alındığını belirtti. Konunun mecliste görüşülerek karara bağlandığını kaydeden Başkan Saraçoğlu, indiriminin uygulanabilmesi için engelli bireylerin kendilerinin veya bakmakla yükümlü oldukları eşi, çocuğu, anne, baba veya kardeşinin yüzde 40 özürlü olmaları ve bu durumu belgelendirmelerinin yeterli olacağını söyledi. Daha sonra yapılacak inceleme sonucunda uygun görülmesi durumunda 1 adet konut aboneliği su ücretinde yüzde 50 indirim sağlanacağını kaydeden Saraçoğlu, alınan kararın tüm engelli birey ve ailelerine hayırlı olması diledi.

Alınan indirim kararını değerlendiren Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar ise, "Yapılan bu indirimle engellilerimiz ve ailelerimiz kısmen de olsa rahatlamış olacaklar. Alınan indirim kararından dolayı Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve belediye meclis üyelerine derneğimiz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Belediyenin, yeni, meclis, salonundan, engelliye, yüzde, 50, indirim, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv