Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 15:00 Bu haber 679 kez okundu
 
Bisiklet yolu için çalışmalar başladı
Kütahya'da Zafer Meydanından Zafertepe mahallesine kadar uzanması planlanan bisiklet yolu için çalışmalara başladı.
Gündem Haberi


Bisiklet yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, modern kentlerin ulaşım planlamalarında ayrı bir öneme sahip olan bisiklet yollarında araç sürücülerinin bisiklet kullanıcılarına daha fazla hassasiyet göstermesini istedi.

Kütahya’da bisiklet kullanımını kısıtlayan alt yapı yetersizliği ve bağımsız bisiklet yolu eksikliğinin farkında olduklarını söyleyen Başkan Kamil Saraçoğlu; “Kütahya’da bisiklet kullanan vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla, hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan hemşehrilerimizin rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz. Kütahya’mızın estetik yapısına olumlu kazanımlar sağlayacak olan proje içerisinde yayaların kullanacağı kaldırımlar, bisiklet yolu ve araç yolu ayrı ayrı planlandı ve buna göre de çalışmalar sürüyor.” dedi.

Ekiplerin projeye bağlı olarak sürdürdükleri çalışmalar neticesinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkacağını kaydeden Başkan Saraçoğlu, “Vatandaşlarımız yapılan yolda gönül rahatlığıyla bisiklet kullanabilecekler. Daha sağlıklı ve daha güzel bir Kütahya için hep birlikte çalışıyoruz.” İfadesini kullandı.

Hatırlanacağı gibi belediyenin kent merkezinden Zafertepe istikametine doğru FSM Bulvarı üzerinde başlattığı kaldırım yenileme çalışmalarında, bisiklet yolu için alan kazanmak amacıyla kaldırımlar bulvar üzerinde her iki yönden de bir miktar yola terkedilmişti.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Bisiklet, yolu, için, çalışmalar, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv