Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 13:59 Bu haber 641 kez okundu
 
Bitlis'te şehit düşen 11 askerimiz memleketlerine gönderiliyor
Türkiye, dün Bitlis'ten gelen kara haber ile kahroldu. Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu içlerinde MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın amcasının oğlu da bulunan Korgeneral Osman Erbaş dahil 11 askerimiz şehit düştü. Korgeneral Osman Erbaş’ın Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı olduğu öğrenildi. Şehitlerimiz, toprağa verilmek üzere bugün memleketlerine gönderiliyor.
Gündem Haberi


Türkiye dün Bitlis Tatvan’dan gelen şehit haberleriyle kahroldu.  Dün öğle saatlerinde yaşanan elim olayda, Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu Tatvan kırsalında düşmesiyle içlerinde MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın amcasının oğlu Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgenaral Osman Erbaş’ın da bulunduğu 11 askerimiz şehit düşmüştü.

Kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy) dahil Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş-Afşin), Albay Şentürk Aydınyer (Kars), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra), Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Kahramanmaraş-Onikişubat), Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale), Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of), Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar), Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar), Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı) ve Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit olmuştu.

2 askerimizin de ağır ayaralandığı kazasa şehit düşen şehitlerimiz için bugün Elazığ'da tören düzenlenerek, şehitlerin cenazelerinin daha sonra uçakla Ankara'ya gönderildi. Ankara’da da düzenlenecek törenin ardından şehilerimiz defnedilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın naaşının ise, bugün (05.03.2021) saat 14:30’da Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Askeri Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi.


Korgeneral Osman Erbaş kimdir?


8. Kolordu Komutanı olarak görev yapmakta iken şehit düşen Korgeneral Osman Erbaş Yozgat doğumludur. Yozgat Yerköy’lü olan Şehit Korgeneral Osman Erbaş, son yaş kararı ile Elazığ 8. Kolordu Komutanlığına atanmıştı.

Korgeneralliğe terfi etmeyi bekleyen şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın yaklaşık yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş’ı kaybetmiştiği öğrenildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Bitlis'te, şehit, düşen, 11, askerimiz, memleketlerine, gönderiliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv