Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 15:40 Bu haber 672 kez okundu
 
Bu mesaj vatandaşları Çinigaz önüne yığdırdı
Kütahya'da doğalgaz dağıtımı yapan yetkili firma Çinigaz tarafından şehirde binlerce vatandaşa gönderilen 'Borcunuz olduğundan, Doğalgazınız kesilecektir.” mesajı vatandaşları Çinigaz hizmet binasının önüne yığdırdı.
Haberi


Kütahya'da doğalgaz dağıtımı yapan yetkili firma Çinigaz tarafından şehirde binlerce vatandaşa gönderilen on binlerce vatandaşa gönderilen “Borcunuz olduğundan, Doğalgazınız kesilecektir. Ödeme yaptıysanız bu mesajı dikkate almayın" mesajını vatandaşları Çinigaz hizmet binasının önüne yığdırdı. Cep telefonlarına geçilen mesajı görür görmez soluğu yetkili firma binasında alan vatandaşlar, mesajın ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Çingaz’a herhangi bir borçlarının olmadığını ispatlamak için ellerinde ödenmiş faturalarını veya kartlarına en son yükledikleri kontorlerin gaz faturaları ile şirket binasına akın eden vatandaşlar, firma yetkilerinden de tatmin edici cevap bulamayınca gergin anlar yaşadılar. Faturalı veya kontörlü sayaca sahip olan aboneleri ayırt etmeksizin cep telefonlarına düşen mesaj karşısında şok yaşayan vatandaşlar, firma yetkilerinin uygun davranış içerisinde olmadıklarını ve saygısıyca hareket ettiklerini söylediler.

“Her mesaj attığımızda buraya gelmek zorundasınız!”

Mesaj için bazı abonelere “Mesajı dikkate almayın!” şeklinde cevap verildiği anlatan bazı vatandaşlar, firma yetkililerince kimi vatandaşların ise azarlandığını söylediler. Çoğu vatandaşın işini gücünü bırakarak, Çinigaz’a geldiğini ifade eden vatandaşlar, bazı abonelere ise firma yetkililerince “Her mesaj attığımızda buraya gelmek zorundasınız.” şeklinde ukalaca ifadeler kullanıldığını dile getirdiler.

“Bu firmanın keyfi uygulamalarından usandık.”

Kontorlü abonelere sonradan gelen yüklü miktardaki faturaların şokunu atlatamadan bu mesajla bir şok daha yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar, “Biz gazımızı zaten peşin alıyoruz. Bedelini ödediğimiz gaz için bize sonradan yüklü miktarda gaz borcu çıkarıldı. Bu nasıl iştir anlamadık. Derdimizi Tüketici Hakem Heyetine anlattık, onlar da sorununuzu Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) bildirin şeklinde cevap verdiler.

“Kütahyalı Vatandaşlar, Çinigaz için yolunacak kaz olarak mı tanımlanmıştır?”

Bu firmanın keyfi uygulamalarından usandık. Sürekli sıkıntı yaşıyoruz, gazımızı kredi kartıyla alabilme imkanımız olmadığı gibi, her yüklediğimiz gazdan da onbinlerce aboneden alındığı gibi 2’şer lira yükleme bedeli alınıyor. Bu firmayı denetleyecek kurum yok mu? Kütahyalı Vatandaş Çinigaz için yolunacak kaz olarak mı tanımlanmıştır? Ya bu firmayı denetlesinler, ya da Kütahya’dan def etsinler.” şeklinde konuştular.

Kaynağı ve ne için gönderildiği anlaşılamayan mesajın on binlerce kişiye ulaşmasıyla yoğun bir kalabalığın oluştuğu şirket binası önüne gelen polis ekipleri, vatandaşların dağılmasını istedi.

İşini gücünü bırakıp soluğu Çinigaz önünde alan bazı vatandaşlar ise, mağduriyetlerinin giderilmesini ve durumun bir özür mesajıyla tekrar vatandaşlara duyurulmasını talep ettiler.

 

 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Bu, mesaj, vatandaşları, Çinigaz, önüne, yığdırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv