Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 16:54 Bu haber 1186 kez okundu
 
Bütünşehir değişikliği 2019 seçimlerinden sonrasına mı kalacak?
Ülkemizde bulunan 30 Büyükşehir Belediyesinin dışında kalan 51 il için yapılması düşünülen “Bütünşehir” değişikliği rafa kalktı. Edinilen bilgilere göre değişikliğin 2019 seçimlerinden sonrasına bırakıldığı bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya’yı da etkilemesi beklenen değişiklikle,  51 il “Bütünşehir” statüsüne alınacaktı. Yapılan çalışmalarla ilgili düzenleme geçtiğimiz perşembe günü Meclis'e sunulacaktı.  Çalışmalarda gelinen aşama için ise, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya tarafından açıklama yapılması bekleniyordu. İlgili düzenlemeye ilişkin son gelinen aşamada, meclise herhangi bir tasarı ve açıklama yapılmazken, düzenlemenin rafa kaldırıldığı bilgisi geldi. Edinilen bilgilere göre, düzenleme Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tehir edilirken, Bütünşehir Yasası’nın 2019 seçimlerinden sonra yasalaşması görüşüyle rafa kaldırıldığı ifade edildi. 

Hatırlanacağı gibi Bütünşehir uygulamasıyla tüm belde belediyeleri kapanaca, iİlin mülki sınırları belediye sınırları olarak kabul edilecekti. Belediye başkanı ise mülki sınırların tamamından sorumlu olacak ve kölerin hepsi mahalle statüsüne sahip olacaktı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Bütünşehir, değişikliği, 2019, seçimlerinden, sonrasına, mı, kalacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv