Haber Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 16:18 Bu haber 657 kez okundu
 
Canlı Hayvan Pazarı açıldı
Kütahya'da, vatandaşların kurbanlık ihtiyacının karşılanması için hazırlanan "Canlı Hayvan Pazarı" düzenlenen törenle açıldı.
Gündem Haberi


Tavşanlı yolu Bölcek mevkiinde kurulan canlı hayvan pazarı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Kurban Bayramın 3. gününe kadar açık kalacak pazarın bin 500 büyükbaş, 10 bin de küçükbaş hayvan kapasiteli olduğu belirtildi.

Canlı hayvan pazarının açılışında konuşan Başkan Saraçoğlu, Canlı Hayvan pazarında, büyükbaş hayvanlar için; 210 adet kapalı padok, Küçükbaş hayvanlar için; 120 adet kapalı padok, 112 adet açık padok, ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için serbest giriş bölümlerinin bulunduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “ Burada hayvan yetiştiricilerinin rahat bir şekilde satışlarını yapmaları amacıyla mevcut  ışıklandırmamız, su tesisatımız, tuvaletlerimizin yanı sıra mescidimiz 2016 yılında genişletilmiş olup, 2 adet duş alma yeri yapılmıştır. Ayrıca, hayvan pazarında kesimhanemiz 2016 yılında genişletilerek kapasitesi arttırılmıştır. Canlı Hayvan Pazarımızda 1 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kurban kontrol denetim merkezi bürosu, 1 adet kantar ve 1 adet idari binamız bulunmaktadır”dedi.

Canlı Hayvan Pazarına 10 ve 12 numaralı Özel Halk Otobüsleri gidecek

Şehir merkezinden Canlı Hayvan Pazarına gelmek isteyen vatandaşlarımız için Kurban Pazarı süresi boyunca özel halk otobüslerinin hizmet vereceğini söyleyen Başkan Saraçoğlu, (10 numaralı hat doğa kolejine kadar, 12 numaralı hat Parmakkören mh.) Vatandaşlarımızın rahat ve temiz bir şekilde kurban kesimlerini sağlamak için de şehrimizin 10 noktasında suyu, gideri ve kesim askıları olan, etrafları çevrili kesim yerlerinin yapıldığını belirtti.

Kütahya’da kurban kesim noktaları şöyle oluşuyor:

Zafertepe Mahallesi Pazar Yeri,
Dumlupınar Mahallesi Pazar Yeri,
Yenidoğan Mahallesi Pazar Yeri,
Okmeydanı Mahallesi Pazar Yeri,
Evliya Çelebi Mahallesi Pazar Yeri ( Eski Pazaryerinin olduğu yer ),
Merkez Pazar Yeri,
Ziraat Mahallesi Pazar Yeri,
Canlı Hayvan Pazaryeri,
Ilıca Kaplıcaları ve Yoncalı Kaplıcaları

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Canlı, Hayvan, Pazarı, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv