Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 09:54 Bu haber 1420 kez okundu
 
Çavdarhisar Senfonik Türkülerle tanıtılacak
Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın Çavdarhisar Aizonai Antik Kentinin tanıtılması için verdiği talimatın ardından, bakanlığın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Aizonai’de “Senfonik Türküler Konseri” verme kararı aldı. 22 Temmuz’da gerçekleştirilecek konsere, Bakan Avcı’nın yanı sıra büyükelçiler ve çok sayıda davetlinin gelmesi bekleniyor.
Turizm Haberi


Aizonai Antik Kentinin tanıtılması için Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın verdiği talimatın ardından, Çavdarhisar’da “Senfonik Türküler Konseri” verilmesi kararlaştırıldı. Antik kentin ulusal ve uluslarası alanda tanıtımına katkı vereceği düşünülen konser, 22 Temmuz Cumartesi günü verilecek. Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilecek konsere Bakan Avcı’nın yanı sıra büyükelçilerin de davet edildiği öğrenildi. Burak Tüzün’ün kore şefliğini yapacağı konser için de ayrıca Bakan Nabi Avcı imzalı çok sayıda davetiyenin Türkiye’nin dört bir yanına gönderildiği ifade edildi.

Düzenlenecek programın sadece Aizonai ile sınırlı kalmayacağı kaydedilirken, Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan program çerçevesinde Kütahya’nın tarihi ve turistik yerlerinin de gezileceği bildirildi. Gezi programında Germiyan Sokağı, Sıtkı Olçar Müzesi ve Kütahya Kale’si gibi çok sayıda alanın misafirlere tanıtılacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çavdarhisar, Senfonik, Türkülerle, tanıtılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv