Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:11 Bu haber 393 kez okundu
 
Çetinbaş DP ve Saadet Partilileri uyardı: "CHP'nin değirmenine su taşımayın."
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte Cumhur İttifakı yaparak hazırlanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve MHP Milletvekili adayları, AK Parti Kütahya İl Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş Saadet Partili ve Demokrat Partililere seslenerek; “ CHP’nin değirmenine su taşımayın” dedi.
Siyaset Haberi


“Kütahya’da galip cumhur ittifakı olacaktır.”

AK Parti İl Teşkilatına bulundukları nezaket ziyaretinde söz alan  MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Cumhur İttifakının Kütahya’da beşte beş yaparak zafere ulaşacağını ifade etti. Yıldırım; “24 Haziran seçimleri öncesinde, seçimlere Cumhur ittifakı adı altında beraber girdiğimiz Adalet ve Kalkınma Partisi İl başkanına, milletvekili adaylarına ve yönetimine Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığı ve milletvekili adaylarımızla bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Seçimlerimiz hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Cumhur ittifakı Kütahya’da seçimlerde beş vekil çıkartarak seçimlerin galibi olacaktır.” dedi.

“Son 30 yıldaki en önemli seçim.”

MHP İl Başkanı ve milletvekili adaylarının kendilerine yapmış oldukları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti İl Başkanı Çetinbaş ise, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin son otuz yıldaki en önemli seçim olduğuna dikkati çekti.

Konuşmasında, Millet İttifakına oy verecek olan Saadet Partili ve Demokrat Partililere de uyarılarda bulunan Çetinbaş; “CHP’nin değirmenine su taşımayın” dedi. MHP İL Teşkilatının ziyaretini değerlendiren Çetinbaş, “Aynı çatı altında, aynı ittifakta buluşan partilerin milletvekilliği seçiminde kendi listelerindeki kişilerin vekil olmasını istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Ancak, meselenin ne olduğunu, ne ile mücadele ettiğimizi kaçırmadan mücadele ederek, ülkemizin geleceği adına hep birlikte söz sahibi olmaya talip olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin tavrını bugün de Kütahya teşkilatları göstermiştir.

“Bu ittifak Millet ittifakı değil şer ittifakıdır.”

Her ittifakın bir öznesi, bir sebebi vardır. Birde faydası vardır. Bu ittifakın faydası ve kurulmasını sağlayan ana unsur, ülkemizin bekası, Anadolu insanın kalbinde yüreğinde taşıdığı milli ve manevi değerleri, Ezanı Muhammedî, Alsancak bayrağımızdır. Öznesi ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu Cumhur İttifakı doğaldır. Hiçbir anormallik yoktur. Ama karşı tarafta büyük problem vardır. Bu ittifak Millet ittifakı değil şer ittifakıdır. Az önce saydığım değerlerin hangisi karşı ittifakta mevcuttur. Bu ittifakın hiçbir faydası yoktur. 28 Şubat sürecinde Merhum Necmettin Erbakan’a çektirmedik eziyet bırakmayan siyaset anlayışı ile aynı siyaset anlayışı vardır. Necmettin Erbakan’ı temsil ettiğini söyleyenler bu anlayış ile olanlarla kol kola girmiştir.

“Bu ittifak beş benzemezlerin bir araya geldiği bir ittifaktır.”

Geçmişte ülkücülük davası adına ülkesinin milli değerleri adına mücadele etmiş insanların bir bölümü de Milliyetçi Hakaret Partisinden ayrılarak, Milliyetçi Hareketin ne kadar değerleri varsa bunlara hakaret eden insanlarla bir araya gelmiştir. Bu ittifak beş benzemezlerin bir araya geldiği bir ittifaktır. Bunların öznesi de bu ülkenin ne kadar değeri varsa karşısında durmak ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Bu da bizi ziyadesiyle rahatsız etmektedir. Bugün Millet İttifakına oy veren Saadet Partili kardeşlerimiz, kendi inançları ve değerlerinin karşısında duran Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili çıkarmasına vesile olabilir. Buradan uyarıyorum. Anavatan, Doğruyol partisi çizgisinde bir siyaset anlayışını üstlenmiş bugün ise Demokrat Parti zihniyetine halis kardeşim bu ittifakın içine oy atarsan Cumhuriyet Halk Partisinin değirmenine su taşımış olursun.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Çetinbaş, DP, ve, Saadet, Partilileri, uyardı:, "CHP'nin, değirmenine, su, taşımayın.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv