Haber Detayı
01 Mart 2016 - Salı 13:11 Bu haber 2876 kez okundu
 
Ceyda Çetin Erenler yeniden AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı oldu
AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Ceyda Çetin Erenler yeniden atandı.
Siyaset Haberi


Daha önce 29 Ocak 2014 Yılında Ak Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan ancak 7 Haziran Milletvekili seçimlerindeki Aday Adaylığı nedeniyle 14 Şubat 2015 tarihinde AK Parti Kütahya 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresinde Kadın Kolları Başkanlığı görevini devreden Ceyda Çetin Erenler, yeniden Kadın Kolları Başkanı oldu.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ceyda Çetin Erenler’in Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanması nedeniyle Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan, Başkan Ali Çetinbaş, Erenler’in, teşkilatta daha önce de görev yaptığını söyleyerek, kendisine başarılar diledi.

Başkan Çetinbaş’ın ardından bir konuşma yapan Ceyda Çetin Erenler ise, eşinin işleri nedeniyle Kütahya’dan ayrılmak zorunda kalan bir önceki başkan Hatice Özgevrek’e hizmetleri sebebiyle teşekkür etti. Konuşmasında, AK Parti’nin, Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da halkın teveccühüne mazhar olan büyük ve güçlü bir teşkilat olduğunu ifade eden Erenler, şöyle devam etti:

“Bugün, milletvekilliği aday adaylığım sebebiyle teslim ettiğim bayrağı yeniden devraldım. Kadın Kolları Başkanlığı görevimi devrederken, bu büyük davaya omuz vermeye, partimizin emrinde hizmet etmeye devam edeceğimi belirtmiştim. Bugüne kadar elimden gelen gayreti gösterdiğime gönülden inanıyorum. Görevini devretmek zorunda kalan Hatice Özgevrek’e partimiz ve kadın kollarımız için yaptığı tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Bizim siyaset anlayışımızda koltuk yarışı yoktur. Hizmet yarışı, nöbet değişimi vardır. İsimlerin, makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu, baki olanın kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunu, yaptığımız tüm çalışmaların davamızın devamlılığı için gerekliliğinin bilincinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.

Partilerinde elde edilen her başarının arkasında kadın kollarının da olduğuna işaret eden Ceyda Çetin Erenler, “Bugünden itibaren partimizin kılcal damarı olarak gördüğümüz kadın kolları olarak; daha nice başarılar için gece gündüz demeden milletvekillerimizle, belediyemizle, il genel meclisimiz ve teşkilatımızın her kademesi ile omuz omuza vererek teslim aldığımız bayrağı başarı ve gururla nasıl daha yukarı taşırız bilinciyle çalışacağımıza tüm arkadaşlarım adına söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Açıklmasının sonunda kendisini bu göreve layık gören AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’a, İl Başkanı Ali Çetinbaş’a, milletvekillerine, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na ve teşkilatlarına teşekkür eden Erenler, “Yolumuzun uzun, yükümüzün ağır olduğu bilinciyle gururla üstlendiğim bu zorlu görevde, Rabbim bizleri muvaffak, eylesin. Bugün devraldığımız nöbeti günü geldiğinde alnımızın akıyla teslim etmeyi nasip etsin” cümleleriyle sözlerini tamamladı.

Ceyda Çetin Erenler kimdir?

1975 yılında Kütahya’da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Kütahya’da tamamladı.

1993 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüne girdi.

1998 yılında mezun olan Ceyda Çetin Erenler, aynı tarihte yürütmekte olduğu Gülçe Çeyiz’le birlikte mühendislik bürosunu açarak proje sektörüne girdi. Bir firmanın LPG Sorumlu mühendisi oldu.

2005 Yılında doğalgazın Kütahya’ya gelmesi ile birlikte bu sektöre girdi. Eşi ile birlikte hala aynı sektörde hizmet vermektedir.

2007 yılında kurulan Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası  Kadın Girişimciler İl Kurulu Kurucu üyesi olarak göreve başladı.  2009 yılında Kadın Girişimciler İl Kurulu başkan yardımcısı olarak görevini tamamladı.

2009 Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası seçimlerinde Meclis Üyeliği Ve TOBB Genel Kurul Üyeliğine seçildi. TOBB’de Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonun’da görev aldı.

2010-2012 Yıllarında Kütahya Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi  olarak görev aldı.

2001 yılında dünya evine giren Erenler, 2 çocuk annesisidir.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Ceyda, Çetin, Erenler, yeniden, AK, Parti, Kütahya, İl, Kadın, Kolları, Başkanı, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv