Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 16:10 Bu haber 762 kez okundu
 
CHP Milletvekili A. Fazıl Kasap, "Doktor yetersiz, Şehir Hastanesinin inşaatı durdu."
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, yaptığı açıklamayla Kütahya’nın sağlık sorunlarının git gide daha da büyüdüğünü iddia etti. Milletvekili Kasap, doktor yetersizliği sebebiyle bir çok Kütahyalının çevre illere gitmek zorunda kaldığını, yapım aşamasındaki Şehir Hastanesi inşaatının da ileri sürdü.
Gündem Haberi


TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, yaptığı açıklamada Kütahya’nın sağlık alanındaki sıkıntılarının her geçen gün daha da büyüdüğüne dikkati çekti. Doktor yetersizliği sebebiyle bir çok Kütahyalının çevre illere gitmek zorunda kaldığını ileri süren Milletvekili Kasap, yapım aşamasındaki Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının da durdurduğunu iddia etti.

Kasap, açıklamasında, "Kütahyalı vatandaşlarım hekim azlığı ve hastanelerin yatak kapasitesinin yetersizliğinden dolayı çevre illere gitmek zorunda kalıyorlar. Bu durum kabul edilebilir değildir. Kütahya'nın birçok ilçesinde uzman doktor eksikliği vardır; hastalar bu yüzden Eskişehir, Uşak, Bursa, Balıkesir, Afyon'a kadar gitmek zorunda kalıyorlar. Düşünün ki, 600 bin insanın yaşadığı bir ilde 1 kadın doğum uzmanı ve 1 göğüs hastalıkları uzmanı var, diğer branşlarda da eksiklikler mevcut. Aylarca Kütahya'da bir tek kadın doğum uzmanı mevcuttur" dedi.

“Sağlık Bakanından randevu istedik 1, aydır talebimize cevap verilmedi.”

Yapım aşamasındaki Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının da durduğunu iddia eden Milletvekili Kasap, “Kütahya'ya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin kuruldu ancak, bölgede bir Tıp Fakültesi Hastanesi yok. Başta Kütahya'da sağlık hizmeti alanında yaşanan sorunları ve güncel konuları paylaşmak için Sağlık Bakanından randevu istedik, ancak bir buçuk aydır Sağlık Bakanlığı randevu talebimize cevap vermedi. Kütahya'nın sağlık alanında yaşadığı sorunların çözümü için mücadele etmeye devam edeceğimi tüm Kütahyalı vatandaşlarımın bilmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: CHP, Milletvekili, A., Fazıl, Kasap,, "Doktor, yetersiz,, Şehir, Hastanesinin, inşaatı, durdu.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv