Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 14:39 Bu haber 397 kez okundu
 
CHP Milletvekili Dr. A. Fazıl Kasap, iki ilçemizde sokağa çıkma yasağı uygulanmazsa Kütahya'da facia yaşanabileceğini söyledi
CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın Hisarcık ve Emet İlçelerinde Kovid-19 virüsü nedeniyle çok sayıda vaka görüldüğünü ve her iki bölgenin de yüksek risk altında olduğunu belirtti. Alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu söyleyen Kasap, her iki ilçede de daha sıkı tedbirler alınmazsa, “Kütahya’da facia yaşanabilir” dedi.
Gündem Haberi


CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Korona Virüsü salgınında Kütahya’nın Emet ve Hisarcık ilçelerinde vakaların artması nedeniyle, alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu ve sokağa çıkma yasağı getirilmezse Kütahya’da facia yaşanabileceğini söyledi. Hisarcık İlçesine bağlı Cumhuriyet ve Şehitler Mahallesinin geçen hafta itibariyle İlçe Hıfzıssıhha kararı doğrultusunda karantina altına alındığını ancak, Şehitler Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki bir vatandaşın 3 gün önce yeni tip korona virüsten dolayı hayatını kaybettiğini hatırlatan Kasap, bölge halkını ve yetkilileri Kovid-19 virüsüne karşı daha duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Sağlık çalışanlarının Kovid-19 virüsüne karşı gece gündüz demeden çalıştığını vurgulayan Kasap, Bunca emeğin heba olmaması için Hisarcık Kaymakamlığı başta olmak üzere Hisarcık Belediyesi ve diğer yerel yöneticilerinde bu konuda daha sorumlu davranması ve karantina tedbirlerini genişletmesi gerektiğini ifade etti.

Hisarcık kaymakamı Buğra Karadağ’ın 5 gündür karantina altında olduğunun altını çizen Kasap, İlçede kaymakamlık personeli de dahil olmak üzere bölgeye yakın Emet Eti Bor işletmelerinde çalışan binlerce işçinin de risk altında bulunduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Hisarcık İlçemizde Kovid-19 virüsüne karşı alınan tedbirler yeterli değil. Hisarcık’ta berberler bu riskli ortamdan dolayı dükkanlarını açmadılar. Hisarcık ve Emet ilçelerinde faaliyet gösteren Eti Bor işletmelerinde çalışan binlerce işçimizin servisle taşındığı dikkate alındığında risk daha da büyüyor. Hisarcık’ta faaliyet gösteren Eti Bor işletmesi taşeron firması 1 Haziran’a kadar işe ara verdi ama tüm Eti Bor işletmesi çalışanları risk altında. Üstelik çalışanlarda da pozitif vaka mevcut ama ne yeterli filyasyon çalışması ne de temaslılara yeterli test yapılmıyor. Bugün için Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerekli tedbirler alınmadığı için Hisarcık ve Emet İlçemizden gelen onlarca hasta tedavi görüyor. Bu durum hastanelerin yükünü arttırdığı gibi birçok sağlık çalışanını ve yöneticiyi de Kovid-19’a karşı riskli duruma düşürüyor. Hisarcık ve Emet İlçelerinde Kovid-19 virüsüne karşı muhakkak sokağa çıkma yasağı uygulanması ve gerekli tedbirlerin arttırılarak vatandaşlarımızın sağlığının korunması gereklidir.”

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: CHP, Milletvekili, Dr., A., Fazıl, Kasap,, iki, ilçemizde, sokağa, çıkma, yasağı, uygulanmazsa, Kütahya'da, facia, yaşanabileceğini, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv