Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 18:37 Bu haber 127 kez okundu
 
CHP Milletvekili Kasap, "1453 Konutlarında sorunlar çözülmeli."
CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da 1453 konutlarında oturan semt sakinlerinin sorunlarının çözülmesi ve gerekli altyapı çalışmalarının yapılması gerektiğini ifade ederek, bölgede yaşayan vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.
Gündem Haberi


CHP Milletvekili A. Fazıl Kasap, 19 Eylül tarihinde Kütahya Parmakören mevkiinde yapılan 1453 Konutlarını ziyaret ettiğini ve burada yaşayan semt sakinleriyle görüştüğünü ifade ederek, 1453 Konutlarında ciddi sorunlar olduğunu belirtti. Semt sakinlerin yaşadıkları sorunlaroın kış gelmeden biran evvel çözüme kavuşturulası gerektiğini kaydeden Milletvekili Kasap, “Kentsel dönüşüm proje halindeyken verilen vaatler yerine getirilmemiş. Yerel yöneticiler bize laf yetiştireceklerine bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeli” dedi.

Birçok dairenin dolmasına ve yaklaşan soğuk günlere rağmen 1453 konutlarında doğalgaza ulaşımın olmadığının altını çizen Kasap, semte bir an önce okul ve camii yapılması gerektiğini, en yakın sağlık kuruluşunun TOKİ ASM olduğunu ve semt sakinlerinin halk otobüs sayısının yetersiz ve düzensiz olmasından şikayet etiğini ve birçok apartmanda asansör bulunmadığından şikâyetçi olduklarını dile getirdi.

Milletvekili Kasap, “19 Eylül Cumartesi günü 1453 konutlarında oturan vatandaşlarımızı ziyaret ettim. En büyük sorunları doğalgaz olmaması. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız su ısıtıcısı yardımıyla banyo yaptıklarını, yüksek meblağlarda ortak gider masrafı ödediklerini, özellikle okullar açıldıktan sonra ulaşımın büyük bir problem yaratacağını söylüyorlar. Semt sakinleri sokak aydınlatmalarının yer yer eksik olduğunu ve mahalle bekçisi talebinde de bulunduklarını ifade ettiler. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunları hala çözülebilmiş değil. Yerel yöneticiler bize laf yetiştireceğine sorumluluklarını yerine getirmeli ve 1453 konutlarında yaşayan vatandaşlarımızın sorununu çözmeli.” Şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: CHP, Milletvekili, Kasap,, "1453, Konutlarında, sorunlar, çözülmeli.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv