Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 14:42 Bu haber 448 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart için Kütahya'dan destek istedi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim programı çerçevesinde dün akşamüzeri geldiği Kütahya’da vatandaşlara hitap etti. Başkan Erdoğan, Kütahyalılardan partilerinin Kütahya adayları için destek istedi.
Siyaset Haberi


Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kütahya Yeni Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde Kütahyalılarla buluştu. Burada; “Kavuşturana Şükür Kütahya. Başkasın Kütahya, Kader ortağım, can yoldaşım Kütahya” cümleleriyle halkı selamlayarak sözlerine başlayan Başkan Erdoğan, iktidarları süresince Kütahya’ya yaptıkları hizmetleri sıralayıp, 31 Mart yerel seçimlerinde Kütahya’dan destek istedi.

“Kütahya bizi de hep bağrına bastı”

Konuşmasına alışıldığı üzere, Kütahya’nın tüm ilçelerini tek tek sayıp selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ 14 ay aradan sonra tekrar Kütahya’da olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Öncelikle sizlere şükran borcumu ödemek istiyorum. Sizlere vefanız için gönülden teşekkür etmek istiyorum. Hamdolsun Kütahya 24 Haziran’da yine bizleri yalnız bırakmadı. Tıpkı 1946 seçimlerinde merhum Menderes’e sahip çıktığı gibi, bir dönem vekilliğini yapan Menderes’i her dönem mebusu bildiği gibi Kütahya bizi de hep bağrına bastı.” dedi.

“Girdiğimiz 14 seçimin tamamında Kütahya rekorlara, zaferlere imza atmıştır.”

Konuşmasında Kütahya’nın 2002’den beri AK Parti’nin ve milli iradenin kalesi olduğuna işaret eden, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Girdiğimiz 14 seçimin tamamında Kütahya rekorlara, zaferlere ve her biri öncekinden ihtişamlı başarılara imza atmıştır. 24 Haziran seçimlerinde de Kütahya geleneğini bozmadı. Yüzde 71,5 ile şahsıma ikinci kez Cumhurbaşkanlığı görevini veren siz Kütahyalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yüzde 55 ile AK Parti’yi şampiyon yaptığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden razı olsun, rabbim bu sevdayı, bu dayanışmayı ve aramızdaki şu aşkı daim kılsın.” şeklinde konuştu.

“31 Mart Türkiye’nin en kritik seçimlerinden biridir.”

Önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de Kütahya’dan yeni bir zafer beklediğini kaydeden Başkan Erdoğan, “Görüyorsunuz yedi düvel birleşti. İçeride de, dışarıda da yedi düvel birleşti. Bakmayın siz muhalefetin 31 Mart’ı önemsiz kılmasına, 31 Mart Türkiye’nin en kritik seçimlerinden biridir. Bu seçimler belediye değil, aynı zamanda beka seçimidir.” dedi.

“Şehir Hastanesinin İnşaatı hızlandırıyor ve inşallah seneye tamamlayıp hizmetinize sunuyoruz.”

Sözlerinin devamında Kütahyalıların merakla beklediği Şehir Hastanesinin akıbetine de değinen Başkan Erdoğan, “Kütahya’da 600 yataklı şehir hastanemizin inşaatı sürüyor mu? İnşaatı hızlandırıyor ve inşallah seneye tamamlayıp hizmetinize sunuyoruz.” İfadesini kullandı.

Kütahya için yapılan ve yapılacak hizmetleri de anlatan Başkan Erdoğan, çalışmalarını şu şekilde dile getitrdi. “Bu yıl içinde Kütahya’da ve Emet’te toplamda 3 bin 200 kişi kapasiteli üç adet yurt daha açıyoruz. Bir kaç yıla kadar Domaniç ve Hisarcık’ta 5 yüz 50 kişi kapasiteli iki yurt daha açacağız.

“Kütahya’da 70 bin metrekarelik bir alanda millet bahçesi yapmak için çalışmalarımızı başlattık.”

Şehrimize Kütahya gençlik merkezini, çeşitli branşlarda spor tesislerini kazandırdık. Kütahya yarı olimpik yüzme havuzunun, Tavşanlı gençlik merkezi ve spor salonunun yapımı devam ediyor. Kütahya’da 70 bin metrekarelik bir alanda millet bahçesi yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Yakında inşasına başlıyoruz. Kütahyalı ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, engellilerimize toplamda 900 trilyon lira tutarında sosyal yardım yaptık. 975 yataklı 10 hastane ile toplam 34 sağlık tesisi inşa ettik. Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanemize yaptığımız 75 yataklı ek bina ile 5 sağlık tesisimizin inşaatı devam ediyor. Kütahya’da son 17 yılda 10 bin 569 konut projesini hayata geçirdik.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, 31, Mart, için, Kütahya'dan, destek, istedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv