Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 18:01 Bu haber 1100 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı onayladı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi hayırlı olsun
Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin de kurulmasını öngören 3 kanunu onayladı.
Gündem Haberi


Kütahya’nın sağlık kenti olma hedefi doğrultusunda siyasi alanda verilen mücadelede en güzel meyvelerden biri olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kuruluşunu Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan onayladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliye bayram ikramiyesi, vergi borçlarına yapılandırma getiren kanun ve aralarında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin de kurulmasını öngören 3 kanunu onayladı. Cumhurbaşkanı'nın onayladığı kanuna göre, 4'ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulacak.

Kanuna göre, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adlarıyla 16 devlet üniversitesi kurulacak.

Ayrıca Ankara Medipol Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi adıyla 4 yeni vakıf üniversitesi açılacak.

Kütahya Sağlık Üniversitesi ülkemizde sağlık temalı 2. Üniversite


Ülkemizde şu ana kadar sağlık temalı olarak Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi isminde tek bir Üniversite bulunuyor. Kütahya Sağlık Üniversitesi bu anlamda bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Yeni Üniversitenin genel sağlık alanlarının yanı sıra yaşlı sağlığı, rehabilitasyon, spor ve sağlık, sağlık ve kaplıca turizmi, sağlık teknolojileri ve mühendisliği alanlarında ihtisaslaşma ve mükemmellik merkezleri olma açısından önemli bir altyapı oluşturarak bölgemize önemli bir katma değer sağlayacağı ön görülüyor.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, onayladı,, Kütahya, Sağlık, Bilimleri, Üniversitesi, hayırlı, olsun,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv