Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 14:55 Bu haber 1153 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan Kütahya'da miting yapacak
AK Parti Kütahya İl Teşkilatının 6. Olağan Kongresi için önümüzdeki Cumartesi günü Kütahya’da olması beklenen Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın, salona girmeden önce salon önünde bir miting gerçekleştireceği bildirildi.
Siyaset Haberi


Kongre öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programıyla ilgili olarak bilgiler veren AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Yeni Spor Salonunda saat 12.00’da kongreye katılacak olan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın salona girmeden önce bir miting gerçekleştirerek halka sesleneceğini ifade etti.  Kongreye ve mitinge tüm Kütahyalı vatandaşları davet eden Çetinbaş, “Kongreler siyasi partilerin düğün ve bayram günleridir. Ben, teşkilatımın tamamını ve Kütahyalı hemşehrilerimizi birlikte olmaya davet ediyorum.” dedi.

“Yeni Spor Salonumuzu daha büyük ve ulaşım daha kolay olduğu için tercih ettik.”

Kongrenin yapılacağı salon içinde ve dışında hazırlıkların başladığını aktaran Başkan Ali Çetinbaş, “Misafirlerimizi layıkıyla ağırlamak gayreti içindeyiz. Sadece il teşkilatı olarak değil, bütün ilçe teşkilatımızın her biri Kütahya’ya akacak. Onları ağırlayacağız. Salonda bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Yeni Spor Salonumuzu daha büyük ve ulaşım daha kolay olduğu için orayı tercih ettik. İnşallah en güzel şekilde ağırlayacağız.” diye konuştu.

“Kütahya’nın talep ve isteklerini içeren dosyayı Sayın Cumhurbaşkanımıza vereceğiz”

Çetinbaş, Kütahya’nın talep ve isteklerinin bir araya getirildiği bir dosyanın oluşturulduğunu ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a verileceğini de söyledi. Çetinbaş, “Şehrimizin mülki amiri Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu şehrimizin ihtiyaçlarını biliyor ve takip ediyorlar. Ayrıca, 13 ilçemizde de bu görevi yapan belediye başkanları ve kaymakamlarımız var. Şehrin ihtiyaçlarını takip eden, aslen yasama gücünde yer alan milletvekillerimiz ve siyaseten gözlemleyen bizler bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımızdan şehrimiz adına ne talep edebiliriz, neleri söylersek daha güzel olur ve şehrimize katkı sağlarız diye bir çalışma yaptık. Bu dosyayı Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, R., Tayyip, Erdoğan, Kütahya'da, miting, yapacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv