Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 15:04 Bu haber 461 kez okundu
 
Diyanet İşleri Balkanı Erbaş DPÜ İlahiyat Fakültesinin açılışı için Kütahya'ya geliyor
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin açılışı ve bazı kurumların temel atma törenine katılmak için yarın Kütahya’ya gelecek.
Gündem Haberi


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kütahya programıyla ilgili bir açıklama yapan, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, yarın Kütahya’ya gelecek olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kütahya’da 2 günlük yoğun bir programa dahil olacağını ifade etti. Prof. Dr. Ali Erbaş’ın program çerçevesinde Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin açılışı ve il müftülüğünün temel atma merasimi gibi çeşitli açılış ve temel atma törenine iştirak edeceğini belirten İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kütahya programını şöyle anlattı:

“Sayın başkanımız burada il müftülüğümüzün temel atma törenini gerçekleştirecekler. Malumunuz il müftülüğümüz uzun bir zamandır eski binamızda hizmet veriyordu. Depreme dayanıklı olmadığı için binayı yıkmak zorunda kaldık. İnşallah ilimizin potansiyeline uygun milletimize en uygun ortamda din hizmeti sunma noktasında güzel bir hizmet binamızı tesis etmiş olacağız. Temel atma törenine bütün halkımızı davet ediyorum.

Diyanet İşleri Başkanımız aynı zamanda yapımı tamamlanan ve ilimize bir değer katan Eğitim Merkezimizin de açılışını gerçekleştirecekler. Bununla beraber değerli başkanımız ilimizde görev yapan Kur’an Kursu öğreticileri ve din görevlileriyle bir araya gelecekler, onlara hitap edecekler. İlimizde Aile Dini Rehberlik Büromuz var Germiyan Sokakta. Çocuk, genç, kadına yönelik din hizmetleri deruhte ettiğimiz son derece önemli bir mekan. Hamdolsun burada düzenli olarak kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik programlar icra edeceğiz. Ben bu büronun tahsisi noktasında bize emeği geçen sayın valimize teşekkür ediyorum. İnşallah onun kurdelesini kesmiş olacağız.

Bununla beraber sayın başkanımız burada Türkiye Diyanet Vakfının hizmete açmış olduğu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdumuz var. Oranın da açılışını yapacağız.

Yine yatılı bir kuran kursumuz var, Sporkent mevkisinde Hesna Koksal  Hayma Hatun Kur’an kursu. Bu kursumuzun da açılışını gerçekleştireceğiz.

Tabi bununla beraber başkanımızla sayın valimizi, belediyemizi ve müftülüğümüzü de ziyaret edeceğiz. Sayın başkanımız Kütahya’da il sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle de bir araya gelecek. Yoğun bir program olacak.  Dumlupınar Üniversitemizin İlahiyat Fakültesinin açılışını gerçekleştirecekler. Sayın başkanımız ilahiyat akreditasyon ajansının ikinci toplantısına katılacak. Açılış konferansını gerçekleştirecek, toplantıya 20 farklı üniversiteden akademisyen katılacak.”

Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş’ın Cuma günü de Kütahya’da Ulu Camiden Kütahya halkına hutbe okuyacağını söyleyen İl Miüftüsü Hazırlar, tüm vatandaşlarımızı hutbeyi dinlemeye davet etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Diyanet, İşleri, Balkanı, Erbaş, DPÜ, İlahiyat, Fakültesinin, açılışı, için, Kütahya'ya, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv