Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 14:16 Bu haber 1539 kez okundu
 
Doktor sıkıntısı bitecek mi?
Vatandaşların hastanelerde yaşadığı randevu sıkıntısıyla ilgili Sağlık Bakanlığına bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ve bir rapor sunduklarını söyleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Bakanlıktan Kütahya için doktor istediklerini bildirdi.
Gündem Haberi


Kütahya’da uzun süredir yaşanan doktor sıkıntısıyla ilgili olarak harekete geçen AK Parti İl Teşkilatı ve AK Parti Kütahya Milletvekilleri, Kütahya için Sağlık Bakanlığından doktor istediler. Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, “Ben ve milletvekillerimiz, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden aynı güne ait bütün branşlardan alınmış randevu çıktısını sayın bakanımıza arz ettik ve bununla ilgili hekim talebimizi kendisine ilettik. Ben bunu çok önemli ve acil buluyorum” dedi.

Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler ve AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Esra Zeytin Sürücüoğlu ile birlikte Bakanlığa yaptıkları ziyarette Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’e bir rapor sunarak, DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan randevu sorununa dikkat çektiklerini ifade etti. Çetinbaş, konunun acil çözümü için taleplerini ilettiklerini söyledi.

“Aciliyeti arz ettik”

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin üniversite ile olan işbirliğinden dolayı özellikle 15 Temmuz sonrası randevu sisteminde yaşanan gecikmeler ile ilgili taleplerini ilettiklerini kaydeden Ali Çetinbaş, “Bunun sebebi doktor sayısı. Bununla alakalı bir rapor sunduk.  Ben bunu çok önemli ve acil buluyorum” diye konuştu.

“En kısa sürede bu çözülecek.”

Üniversite kadrosunda meydana gelen açığa alma ve ihraç meseleleriyle, hekimlerin mecburi hizmet dışında Kütahya’yı tercih etmemesinin hekim sayısında ciddi bir azalmaya sebep olduğuna vurgu yapan Çetinbaş, “Bakanlık tarafından baktığımızda belirli periyottaki Kütahya’ya gönderilen hekim sayısıyla, Kütahya nüfusundaki başka illere gönderilen hekim sayısının farklı olmadığını görüyoruz. Peki niçin böyle? Birincisi özel hastane sayımız az. İkincisi üniversite ile entegre hastaneyiz. Ayrı bir tıp fakültesi yok. Bu tabi ki bir savunma değil. Üçüncü olarak da FETÖ operasyonlarında sağlık personelinin buraya yoğun bir şekilde uğramış olması. En kısa sürede bu çözülecek” dedi.

“Yatırımlardan sorumlu Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i Kütahya’ya davet ettik.”

Çetinbaş açıklamasının sonunda, Sağlık Bakanlığına yapmış oldukları ziyarette yatırımlardan sorumlu olan Bakan Yardımcısı Eldemir’i de Kütahya’ya davet ettiklerini belirtti. Eldemir’in 1 ay içinde kente geleceğini ifade eden Başkan Çetinbaş, “Özellikle Kütahya Şehir Hastanesinin şantiye ziyareti ve nasıl yaparsak mevcut hastanemizle entegreli bir şekilde çalıştırabiliriz meselesini çok önemli buluyorum. Çünkü yeni hastanenin içine yapılacak yatırımların, mevcudu değerlendirerek yapılması verimliliği artıran bir unsur” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Doktor, sıkıntısı, bitecek, mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv