Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 16:14 Bu haber 762 kez okundu
 
Eğitim Sen Kütahya'da 6 okulda virüs görüldüğünü açıkladı
Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de 96 okulda daha koronavirüs vakasının ortaya çıkmasıyla birlikte, salgının görüldüğü okul sayısının 176'ya yükseldiği bildirildi. 176 okul arasında Kütahya’dan da 6 okulun bulunduğu açıklandı.
Gündem Haberi


Eğitim Sen tarafından yapılan basın açıklamasında Türkiye’de Korona vakalarının görüldüğü okul sayısının 1762ya yükseldiği bildirildi. Açıklamada Kütahya’daan da 6 okul sayıldı. Sendika tarafından yapılan açıklamada, yapılan tüm uyarılara rağmen seminerlerin yüz yüze yapılması sebebiyle koronavirüs görülen okul sayısının bir günde iki katına çıktığı ifade edildi. Bugün 96 okulda daghs virüs tespit edilmesiyle, vakasına rastlanan okul sayısının 176'ya yükseldiğinr işaret edildi.

“Okul isimleri Pazartesinden bu yana okulda bulunan arkadaşlarımızdan tanı konulan veya temaslı çalışanların bulunduğu okullardır"

Açıklamada; "Geride bıraktığımız hafta 21 Eylül'de okulların açılması için hangi önlemlerin alınması gerektiği ve eğer önlemler alınmazsa sonuçlarının ne kadar olumsuz olabileceğini gözlemleme olanağı verdi. Pek çok ilden ve ilçeden Covid-19 tanısı konulan veya şüphesi bulunan eğitim emekçilerine ait bilgiler merkezimize gelmeye devam etmektedir. Yayınlanan okul isimleri Pazartesinden bu yana okulda bulunan arkadaşlarımızdan tanı konulan veya temaslı çalışanların bulunduğu okullardır" denildi. Eğitim Sen, vakaların görüldüğü okulları da il il açıkladı. Son olarak virüs bulaşan okul sayısı 34'ken, önceki gün bu sayıya 46 okul daha eklenmiş, böylece Covid-19 görülen okul sayısı 80'e yükselmişti.” denildi.

“MEB hazırlıksız ve plansız!”

Açıklamanın devamında, geride bıraktığımız haftanın kendilerine "her olasılığa hazırız" algısı oluşturmaya çalışan Milli Eğitim Bakanlığının MEB'in aslında ne kadar hazırlıksız ve plansız olduğunu da gösterdiği ileri sürülürken, okulların salgına karşı ne kadar korunaksız ve savunmasız olduğununun bizzat yaşayarak deneyimlendiğine vurgu yapıldı.

Eğitim Sen’e göre Kütahya’da vaka görülen 6 okul şöyle oluştu:

Kütahya Merkez Mehmet Akif İnan O.O.
Kütahya Merkez Aysel Selahattin Erkasap S.
Kütahya Merkez Seyitömer ÇPL.
Kütahya Tavşanlı Moymul O.O.
Kütahya Tavşanlı İbni Sina M.T.A.L.
Kütahya Tavşanlı Nazmi Sarı İ.O.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Eğitim, Sen, Kütahya'da, 6, okulda, virüs, görüldüğünü, açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv