Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 15:53 Bu haber 2069 kez okundu
 
Eski Belediye Başkanı Mustafa İça yeniden aday mı olacak?
Mart ayında yapılacak yerel seçimler için siyasi kulislerde hareketlilik artarken, Kütahya Belediye Başkanlığı için sürpriz isimler de konuşulmaya başlandı. Kulislerde Kütahya’da iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Mustafa İça’nın da tekrar aday olmak için hazırlık yaptığı iddia ediliyor.
Siyaset Haberi


Yerel seçimler için geri sayım devam ederken, yaklaşan finale doğru Kütahya Blediye Başkanlığı için de değişik isimler konuşulmaya başlandı. Bu isimler arasında en çok sürpriz yapan kişi ise hiç şüphesiz 2 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Mustafa İça olarak gözüküyor. İça’ya yakın olduğu söylenen bazı isimlerin başkanlık için İça’nın tekrar adaylığını koymak adına hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

Söz konusu kesimce, Mustafa İça’nın Kütahya için yarım kalmış projeleri olduğunu söylediği ve bunları tamamlamak üzere yeniden AK Parti’den adaylığa hazırlandığı ileri sürülüyor. Başkan İça konusunda bir başka iddia ise, kendisinin AK Parti ve MHP adına ortak aday olarak gösterilebileceği yönünde. Siyasete yakın olan kesimlerce, böyle bir tercihin söz konusu bile olamayacağı dile getirilirken, bazı kesimlerce de bu yönde alınacak bir kararın Kütahya için faydalı olabileceği konuşuluyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Eski, Belediye, Başkanı, Mustafa, İça, yeniden, aday, mı, olacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv