Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 17:33 Bu haber 693 kez okundu
 
Evliya Çelebi'de 50'ye yakın beyin tümörü ameliyatı başarıyla yapılmış
DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde iki yıldan fazla bir sürede, 50 ye yakın hastanın beyin tümörü ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği bildirildi.
Sağlık Haberi


Hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği Sorumlu Hekimi Dr. Hasan Emre Aydın, yaptığı açıklamayla kliniklerinde 2 yılı aşkın bir sürede yaklaşık 50’ye yakın hastanın beyin tümörü ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Dr. Aydın, çok farklı alt tipleri olsa da hastalığın büyük kısmında tanı, tedavi ve takip sürecinde klinik olarak gerekli donanım ve teknolojik ekipmana sahip olduklarını ifade etti. Dr. Aydın, zengin cihaz donanımına sahip bir hastanede insanlara şifa vesilesi olmanın onur verici olduğunu ve insanlara hizmet vermekten gurur duyduğunu belirttiği açıklamasında, DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında beyin tümörleri konusunda İlerlediğini kaydetti.

Dr. Aydın yapılan işlemler hakkında şu bilgileri verdi:
“Ekibimizle birlikte kliniğimizde rutin kullanılan mikroskop, mikrocerrahi aletlerinin yanında, cerrahi sırasında hastamızın nörolojik fonksiyonları değerlendirebileceğimiz nöromonitorizasyon ve beyin tümörünün yerleşimini eş zamanlı olarak saptayabileceğimiz ultrason cihazı bulunmakta ve deneyimli bir ekip tarafından yorumlanmaktadır. Hastalarımızda cerrahi sonrası tümörün patoloji sonucuna göre tedavisi devam ettirilmekte ve hastalarımız tanı, tedavi ve tedavi sonrası süreçte takip edilmektedir.

Sağlık Müdürlüğümüz ve hastane başhekimliğimizin desteğiyle ilimizde kranial operasyonların büyük çoğunluğunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hastalarımıza ileri tetkik ve tedavilerin gerektiği durumlarda ilgili birimlere yönlendirmelerini yaparak mağduriyetlerini engellemekte ve hasta takibimiz sonuçlanana kadar çalışmaktayız.” 

Dr. Hasan Emre Aydın bu başarılarından dolayı ikinci kez 20-24 Nisan 2018 tarihleri arasında Beyin Cerrahi Derneği
tarafından düzenlenen bilimsel kongrede arka bölge beyin tümörleri konusunda davetli konuşmacı olarak katılmıştı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Evliya, Çelebi'de, 50'ye, yakın, beyin, tümörü, ameliyatı, başarıyla, yapılmış,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv