Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 13:26 Bu haber 516 kez okundu
 
Evliya Çelebi'nin bahçesi artık daha güzel
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesi ağaçlandırıldı. Hastane yönetiminin talebi üzerine gerçekleştirilen ağaçlandırma ile görsel güzelliği yakalamanın yanı sıra hastalar üzerinde olumlu etki yaratacak bir çalışmaya da imza atılmış oldu.
Yaşam Haberi


Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin ağaçlandırma isteği üzerine hastane bahçesini görsel kaliteyi arttıracak doğrultuda yeşillendirdi. Bölge Müdürlüğü tarafından bahçede yapılan incelemenin ardından hangi alanlara hangi bitki ve ağaçların dikileceğine karar verildi.

Orman Müdürlüğü, kendi mühendislerinin himayesinde işçileriyle birlikte hastane bahçesine 48 adet Melez Leylandi, 330 adet Kaplı Taflan, 87 adet saksılı Mavi Ladin, 52 adet tüplü Ateş Dikeni ve 60 adet tüplü Kara Servi fidanı dikti.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi de, hastane girişi ile ön bahçesinde yapılan ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, çalışmalarda desteklerini eksik etmeyen Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım başta olmak üzere ağaçlandırma çalışmalarına vermiş oldukları hizmetleriyle katkı sağlayan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Evliya, Çelebi'nin, bahçesi, artık, daha, güzel,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv