Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 11:57 Bu haber 1108 kez okundu
 
Evliya Çelebi'ye 93 yeni hemşire atandı
DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ataması yapılan 93 hemşireden 80 tanesinin sözleşmelerini imzalayarak hastanedeki görevlerine başladığı bildirildi.
Sağlık Haberi


Hastane Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü İsmail Eryılmaz, ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Demirel’in yeni atanan hemşirelere hayırlı olsun dileklerinde bulunduğu bir toplantı gerçekleştirilirken, toplantıda konuşan DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Demirel, sözleşmeli olarak hastaneye kazandırılan 93 yeni hemşirenin ihtiyaç duydukları eksikliği kapatacağını ifade etti.

Demirel, "Öncelikle ilimize ataması gerçekleşen arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Hastanemiz çok kapsamlı ve geniş bir mekana sahiptir. Bölgenin en büyük  hastanesi olması, hastanemize olan talebi artırmaktadır. Halkın bu talebi bazı ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Yapılan sözleşmeli personel atamasıyla hastanemize doğrudan 93 kişi atandı. Arkadaşlarımız belli bir adaptasyon süresi geçirecekler. Bu noktada hastane yetkilileri olarak devreye bizler girmeye çalışıyoruz. Alışma evresini en kısa süreye indireceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sibel Demirel; yeni atanan hemşirelere yıllara dayanan tecrübelerini aktararak, yeri geldiğinde bir abla, bir anne gibi, yeri geldiğinde de bir idareci gibi davranacağını belirterek,   “Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde; sürekli gelişim, katılımcılık, saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, kamu yararını gözetme, hesap verebilirlik, öngörülebilirlik, hizmette yerindelik ve beyanı güven esas alınacaktır. Ayrıca hemşirelik mesleğinin diğer mesleklerden ayrıcalıklı  olduğunu, empatinin ön planda tutulması gerektiğinin önemle altı çizilmelidir.” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/5 kapsamında 18 bin personel alımında 8.188 hemşire kadrosu bulunuyordu. KPSS 2018/5 atamasında 7 bin 234 lisans mezunu ve 954 lise mezunu olmak üzere toplam 8188 hemşire alımı gerçekleştirilmişti.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Evliya, Çelebi'ye, 93, yeni, hemşire, atandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv