Haber Detayı
16 Aralık 2017 - Cumartesi 11:23 Bu haber 1784 kez okundu
 
Germiyan kampusu kapatılmayacak, ama 4-5 yıl içinde taşınabilir
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Kampusunun kapatılacağı yönünde sosyal medyada ve kamuoyunda konuşulmaya devam eden iddialar hakkında konuşan Rektör Remzi Gören, kampüsün birkaç yıl içinde taşınabileceğini ima etti. Rektör Gören, kampüsün kapatılmayacağını, sadece Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu’nun (BESYO) yeni binasının Evliya Çelebi Merkez Kampüsüne taşınacağını söylerken, kampüsün 4-5 yıl içinde taşınabileceğini ifade etti.
Gündem Haberi


DPÜ Rektörü Remzi Gören geçtiğimiz yaz aylarında Kütahya gündemine giren ve germiyan Kampüsünün kapatılacağına dair konuşulmaya devam eden iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Gören, konu hakkında kamuoyuna yaptıkları açıklamaların haricinde herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını ancak, Germiyan Kampusunun 4-5 yıl içinde taşınabileceğini söyledi. Germiyan kampüsünde, 3 meslek yüksekokulunun aynı yerde eğitime devam edeceğini, ancak yıpranan ve yenisinin yapılması için onay verilen Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu’nun yeni hizmet binasının Evliya Çelebi Merkez Kampüsüne inşaa edileceğini ifade eden Rektör Gören; “BESYO dışında kampüste 3 meslek yüksekokulumuz daha bulunuyor. BESYO 1974 yılında yapılmış. Bir hayli eski bu binada 20 yılı aşkın bir süredir eğitim faaliyetleri devam ediyor. BESYO için yeni eğitim ve spor imkanlarına uygun binanın yapılması için girişimlerde bulunmuştuk. Kalkınma Bakanlığının binanın Evliya Çelebi yerleşkesine yapılması yönündeki şartı ile BESYO için yerleşkede yer tespiti yapılmış ve 2017 yılı içinde, ihalesi yapılarak binanın inşaatına başlanacaktır.” dedi.

Rektör Gören, diğer Meslek Yüksekokullarıyla ilgili olarak verilmiş kesin bir kararın olmadığına dikkati çekerken, konuşmasının devamında bu okulların taşınmasıyla ilgili konuşulanları destekler nitelikte açıklamalar da yaptı. Gören, “Meslek Yüksekokullarının taşınması 4-5 yıl da sürebilir, daha az veya daha çok da sürebilir. Germiyan kampüsünün ne olacağı sosyal medyada zaman zaman tartışılmış çeşitli öneriler yapılmıştır. Çok değerli bir arazi olan Germiyan Kampüsü Kütahya için en uygun şekilde değerlendirilecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Germiyan, kampusu, kapatılmayacak,, ama, 4-5, yıl, içinde, taşınabilir,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv