Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 11:34 Bu haber 2261 kez okundu
 
Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral; "2017 yılından umutluyuz"
Türkiye’de otellerin sunduğu kaliteyi ve hizmeti dünyanın hiçbir ülkesinde bulamayan Avrupalı turistin 2017 yılında yine Türkiye’yi tercih edeceğini belirten Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, şimdiden Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden erken rezervasyon talebi aldıklarını belirterek, 2017 yılından umutlu olduklarını dile getirdi.
Turizm Haberi


Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ve 15 Temmuz darbe girişiminin etkisiyle 2016 yılında ağır bir yara alan turizm sektörü 2017 yılına umutlu bakıyor. 2016 yılında farklı ülkeleri deneyen turistlerin 2017 yılında tercihlerini yine Türkiye'den yana kullanacakları belirten Harika Güral, şimdiden otellerinde birçok Avrupa ülkesinden rezervasyon aldıklarını belirtti.

Charter seferlerinin tekrar başlamasıyla beraber 2017 yılında 2-2.5 milyon bandında Rus turisti ağırlayacağız diye tahmin ettiklerini söyleyen Güral, “Güven sorununun aşılmasıyla yüzde 40 civarında düşüş yaşanan Avrupa pazarının da yeniden yükselişe geçeceğine inanıyoruz.”dedi.

Nerede turist potansiyeli varsa Türkiye'nin orada olması gerektiğini belirten Harika Güral, “Çin, Hindistan ve Afrika gibi turist potansiyeli yüksek yerler var. En çok turisti nasıl getirebiliriz onun planını yapmalıyız. Bunu da ancak daha fazla tanıtım ile yapabiliriz. Tüm pazarlarda güçlü bir şekilde var olmalıyız. Yeni pazarlar ararken de yıllardır turist gönderen ülkeleri unutmayarak onlar için de yoğun çalışmalar da bulunmalıyız” şeklinde konuştu.

"Onlar şehir, biz otel pazarlıyoruz"

Türkiye’deki otellerin müşterilerine dünyada çok eşi benzeri olmayan bir konsept sunduğunu söyleyen Güral, “Dünyada ülkeler şehri pazarlarken biz oteli pazarlıyoruz. Türkiye’ye tatil için gelen Avrupalı turistler genellikle orta gelirli turistlerdir. Kendi ülkesinde asla bu fiyatlara alamayacağı hizmeti alır ve ülkelerine rahat bir tatil yaparak döner, ekstradan para harcamaz. Dolayısıyla Türkiye Avrupalı turistler için vazgeçilmez bir tatil cennetidir.

“2.800 yatak kapasitemiz var”

Turizm alanında Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova otellerimizde toplamda 2.800 yatak kapasitemiz var. 2016 yılı her ne kadar Turizm sektörü için kötü gittiyse de biz yüksek bir doluluk oranıyla sezonu kapattık. Amiral gemimiz turizm olduğu için Turizm sektöründeki sıkıntılar bizi de etkiledi. Kaliteden ödün vermemek adına otel fiyatlarımızda indirime gitmedik” dedi.

Turizm Oscar'larını topladı

Her sene olduğu gibi bu sene de ülkemize çeşitli prestijli ödüller getiren Güral Premier Hotels & Resorts; turizm sektörünün en prestijli ödüllerinden olan ve 'Turizm Oscarları' olarak anılan ‘World Luxury Hotel Awards'dan iki ödülle döndü. 29 Ekim’de Katar’da gerçekleşen 'World Luxury Hotel Awards'da; 'Güral Premier Hotel Belek-En İyi Her Şey Dahil Aile Oteli' ödülünü almaya hak kazanırken, ‘Güral Premier Hotel Tekirova-Doğu Avrupa’nın En İyi Luxury Resort Oteli’ ödülünü aldı.

'World Luxury Hotel Awards', lüks otel endüstrisi içinde hizmet standartlarını yükseltmeyi hedefleyen, dünyanın en prestijli global organizasyonlarından biri olarak kabul görüyor. Organizasyonda ülke, kıta ve küresel bazda farklı kategorilerde ödüllendirme gerçekleştiriliyor.

Güral Premier Hotels & Resort’un Akdeniz’in en iyi otellerinden biri olan 'Güral Premier Hotel Tekirova', geçtiğimiz yıl da 'World Luxury Hotels Awards’tan 2 ödülle dönmüştü. 'Güral Premier Hotel Tekirova' 2015 yılında ‘En Lüks Her Şey Dahil Aile Oteli’ ve ‘En Lüks Beach Resort’ ödülünü almıştı.

2014 ve 2013 yıllarında da yine ‘En Lüks Beach Resort’ ödüllerini üst üste alarak başarısını katlayan 'Güral Premier Tekirova', 2012 yılında da ‘En Lüks Aile Oteli’ ödülünü kazanmıştı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Güral, Şirketler, Grubu, Yönetim, Kurulu, Başkan, Yardımcısı, Harika, Güral;, "2017, yılından, umutluyuz",
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv