Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 20:46 Bu haber 3135 kez okundu
 
Hacıkebir'li kayıp iş adamının öldürüldüğü ortaya çıktı
Kütahya'da 7 yıl önce, inşaat işleri yaptığı İrlanda'dan geldikten kısa süre sonra kaybolan Şerif Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir Köyünden Şerif Özdemir'in, eskiden sahibi olduğu halk otobüsünün şoförü Sabit Çakır (41) ile arkadaşı Yücel Alyelken (30) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.
Asayiş Haberi


Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından bu yılın ilk aylarında yeniden ele alınan  Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir Köyünden Şerif Özdemir'in dosyası neticeye kavuştu.  Özdemir’n eski çalışanı ve arkadaşı tarafından ortaya çıkarken, halen halk otobüsü kullanan Sabit Çakır, direksiyon başında gözaltına alındı. Polisin derinleştirdiği soruşturma sonucunda ortaya çıkardığı korkunç cinayetin ise, Özdemir’in çalışanına güvenerek verdiği 3 külçe altın nedeniyle işlendiği belirlendi.

Milliyet Gazetesinde bugün yayınlanan habere göre, cinayeti işleyen Sabit Çakır (41) ile arkadaşı Yücel Alyelken polise yaptıklarını itiraf ederken, Şerif Özdemir'i öldürüp gömdükleri Söğüt Barajında maktulün kemikleri bulundu.

Habere göre cinayet şu şekilde işlendi:

İnşaat işleri yaptığı İrlanda'dan Türkiye'ye gelen ve o tarihte 53 yaşında olan evli 2 çocuk babası Şerif Özdemir, 11 Mayıs 2011 tarihinde Kütahya'da ortadan kayboldu. Yakınları, yanındaki 110 bin Euro ile birlikte kaybolan Özdemir'in bulunması için polise başvurdu. Yapılan aramalardan sonuç alınamadı.

“Çember daraltıldı, 100 kişi yakın takibe alındı.”

Kütahya Emniyet Müdürlüğü tarafından yeniden açılan dosyayı soruşturan ekip, Şerif Özdemir'in yakınlarının da aralarında bulunduğu 100 kişiyi şüpheli listesine aldı. Bu kişiler tek tek incelendi ve yakın takibe alındı.

İşsiz olan zanlı Alyelken, 7 yılda servet yapmış

Ekipler, yaklaşık 6 aylık çalışmanın ardından Şerif Özdemir'in en son kendisine ait özel halk otobüsünde şoför olarak çalıştırdığı Sabit Çakır ile işsiz olan arkadaşı Yücel Alyelken ile görüştüğünü belirledi. Yücel Alyelken'in işiz olmasına rağmen son 7 yıl içerisinde ev, otomobil ve bir ticari taksi satın almasından şüphelenen ekipler, Sabit Çakır'ı, kullandığı halk otobüsünü durdurarak, Yücel Alyelken'i de evinde yakaladı. Polisler, Çakır'a halk otobüsünde direksiyon başındayken kelepçe taktı. Gözaltına alınan 2 şüpheli Şerif Özdemir'i öldürüp gömdüklerini itiraf etti.

Öldürmek için Söğüt Barajına pikniğe götürmüşler

Sabit Çakır'ın polislere, 7 yıl önce arkadaşı Yücel Alyelken ile birlikte Şerif Özdemir'i kent merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Söğüt Barajı'na götürdüklerini söyledi. Burada piknik yaparken kendisinin Özdemir'i tabancayla başından vurarak öldürdüğünü, daha sonra da cesedi arkadaşı Yücel Alyelken'le birlikte toprağa gömdüklerini, tabancayı ve kazma-kürekleri da baraja attıklarını anlatan Çakır, Özdemir'in külçe altınlarını aldıklarını itiraf etti.

Daha önce yemeğine zehir katarak öldürmeye çalışmış

Özdemir'i daha önce de yemeğine zehir katarak öldürmeye kalktığını söyleyen Çakır, polislere olayla ilgili şunları anlatmış: "Şerif Özdemir benim eski patronumdu. Yurt dışından gelmişti. Ben onun halk otobüsünde çalışıyordum. Şerif Özdemir daha sonra halk otobüsünü 110 bin Euro'ya başkasına sattı. Özdemir daha sonra 110 bin Euro karşılığında 3 külçe altın aldı.

3 külçe altının 1’ini borçlarını ödemesi için bilmeden canisine hediye etmiş

Bunun bir külçesini borçlarımı ödemem için bana hediye etti. Ailesi ile arası açık olduğundan dolayı diğer iki külçe altının emanet olarak bende durmasını istedi. Ben de bu durumu arkadaşım Yücel ile paylaştım. Sonrasında Yücel altınlara sahip olmak için Özdemir'i öldürmemiz gerektiğini söyledi. Olay günü de Yücel tabanca bulup gelmiş, araba kiralamış, ben de Şerif Özdemir'i piknik yapmaya gideceğiz diye çağırdım. Söğüt Barajına gittik önce piknik yaptık.

“Özdemir'e arkasından başına doğru ateş ettim.”

Sonra Özdemir ellerini yıkamak için kalkıp arkasını dönünce Yücel belime silahı sokarak 'ben yapamayacağım elim ayağım titriyor, bugün bu iş bitecek, yap bu işi' dedi. Ben de atışa hazır olan tabanca ile ayağa kalkıp Özdemir'e arkasından başına doğru ateş ettim. Yere düşüp çırpındı. Ben şoka girdim Yücel gidip kiraladığı arabanın bagajını açıp Özdemir'in başına poşet geçirdikten sonra, onu birlikte otomobilin bagajına koyduk. Olay yerinden yaklaşık 1 kilometre ileriye kadar gittikten sonra yol kenarında açtığımız çukura Şerif Özdemir'in cesedini gömdük. Kent merkezine dönerken de baraj göletine tabanca ile kazma küreği atıp döndük. O bana altın verip iyilik yaptı, bense onu öldürdüm."

Kemikleri bulundu

Polis, jandarma ve belediye ekiplerinin Sabit Çakır ile Yücel Alyelken'in gösterdikleri yere gittiği ve yapılan kazıda Şerif Özdemir'e ait olduğu sanılan insan kemikleri, ayakkabı ve giysi bulunduğu bildirildi.

İnsan kemiklerinin otopsi yapılmak üzere poşete konulduğu kaydedilirken, cinayette kullanılan tabanca ve kazma-küreklerin bulunması için barajda arama yapılacağı da ifade edil

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Hacıkebir'li, kayıp, iş, adamının, öldürüldüğü, ortaya, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv