Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 11:03 Bu haber 511 kez okundu
 
Hava yine soğuyor
Baharın müjdecisi olan iç ısıtan hava sıcaklıkları bir türlü kendini gösteremiyor. Yağışlı bir hafta geçiren Kütahya’da Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisiyle önümüzdeki hafta sonu çok daha soğuk geçirilecek.
Yaşam Haberi


Meteorolojiden alınan bilgilere göre, bu hafta soğuk ve yağışlı bir hava geçiren Kütahya’yı önümüzdeki hafta sonunda daha soğuk bir havanın beklediği ifade edildi. Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın dün akşam saatlerinden itibaren Trakya’dan giriş yaparak birkaç gün içinde tüm yurdu etkileyeceği bildirildi.

Kuğu Fırtanasına hazır olun

Meteoroloji uzmanları, genelde Nisan ayının ortalarında yaşanan şiddetli rüzgar ve yağışlı havayla birlikte birkaç günlüğüne kışı geri getiren soğuk havanın "Kuğu Fırtınası" olarak adlandırıldığını belirtirken, yaşamaya başladığımız Kuğu Fırtınasıyla yurt genelinde sıcaklıkların 4 ila 8 derece arasında düşeceğini ifade etti.

Hafta boyunca mevsim normalleri altında seyretmesi beklenen sıcaklıkların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (sağlık sorunları, iç ve yüksek kesimlerde yer yer zirai don olayı, yüksek kesimlerde görülebilecek kar yağışları) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşların tedbirli olması konusunda uyardı yapıldı.

Kütahya’yı nasıl bir hava bekliyor?

Kütahya’da bugün 12 derece civarında seyredecek hava sıcaklığıyla birlikte yer yer sağanak yağış bekleniyor. Cuma gününe kadar parçalı ve çok bulutlu olarak devam etmesi beklenen hava sıcaklıklarının 10-12 derece arasında seyredeceği tahmin edilirken, gece saatlerinde sıcaklığın -2 civarında olması bekleniyor.

Sıcaklıklar Cuma gününden itibaren biraz daha düşerek gündüz saatlerinde 7-8 dereceye kadar inmesi beklenirken, sıcaklıkların önümüzdeki pazartesi gününden itibaren yavaş yavaş yükselmeye başlaması bekleniyor.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Hava, yine, soğuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv