Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 17:07 Bu haber 1510 kez okundu
 
Hisarcık'ta bulunan cesedin ardından vahşet çıktı
Hisarcık’ta yaklaşık bir hafta gün önce bulunan erkek cesedinin ardından vahşet çıktı. Hisarcık’ta ormanlık alana vücudunda kırıklar ve morluklarla içinde bırakılan cesedin yasak aşk cinayetine kurban gittiği ileri sürüldü.
Gündem Haberi


Gün geçmiyor ki Kütahya’dan kötü bir haber ülke gündemine yansımasın, eski eş ve kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmezken, yaklaşık 10 gün önce Hisarcık’ta ormanlık alanda bulunan erkek cesedinin ardından da yasak aşk ve vahşet çıktı. Milliyet Gazetesinde bugün çıkan habere göre, Hisarcık’ta ormanlık alanda cesedinde kırıklarla ve morluklarla bulunan ve Kütahya asansör tamirciliği yaptığı belirlenen 60  yaşındaki asansör tamircisi Adnan Soysal’ın bir vahşete kurban gittiği ileri sürüldü.

Ceset çabuk çürüsün diye çamaşır suyuyla yıkamışlar

Habere göre, Adnan Soysal’ın eşi Fatma Soysal ve sevgilisi olduğu iddia edilen 27 yaşındaki Mesut K. İsimli gencin, yapılan soruşturmada, ormanlık alana attıkları cesedi kısa sürede çürümesi için çamaşır suyuyla yıkadıkları ortaya çıktı.

Habere göre, Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Komutanlığı ekipleri,  3 Şubat'ta, Hisarcık ilçesi Kurtdere Köyü yakınında Akyol mevkiine avlanmaya  giden bir vatandaş tarafından fark edilen erkek cesedinin, parmak izinden yola  çıkarak kimliğine ulaştı.

Çalışmalar sonucu bu kişinin, Kütahya il merkezinde ikamet eden 60  yaşındaki asansör tamircisi Adnan Soysal olduğu tespit edildi. Boynunda, bacak ve kollarında kırıklar olduğu belirlenen Soysal'ın,  öldürüldükten sonra söz konusu bölgeye atıldığının belirlenmesi üzerine  soruşturma başlatıldı.

Cinayet 1 haftada çözüldü

Soruşturmayı derinleştiren ekiplere savcılıkça ifade veren maktulün 2,5 yıllık eşi Fatma Soysal’ın (45), Adnan Soysal ile dördüncü evliliğini yaptığı ve geçimsizlik nedeniyle kocasıyla yaklaşık üç aydır görüşmediğini öne sürdüğü öğrenildi.

Cinayetin aydınlatılması için özel ekip kuran İl Jandarma Komutanlığı ekipleri,  Fatma Soysal'ın, 21 Ocak'ta eşinin maaşını bir bankanın ATM'sinden çektiğini ve savcılığa verdiği ifadeyle çelişkiler olduğunu tespit etti.

Yaklaşık 15 gün darbedilerek  ve işkenceyle öldürülmüş

Elde edilen deliller ve tanık ifadelerine göre, Yunus Emre Mahallesi'ndeki bir eve kapatılan Adnan Soysal'ın, yaklaşık 15 gün darbedilerek ve işkenceye maruz kalarak öldüğü anlaşıldı.

Bu çerçevede Fatma Soysal ve sevgilisi olduğu iddia edilen Mesut K.  (27) gözaltına alındı. Mesut K'nin, sorgusunda, Fatma Soysal ile uzun süredir ilişkisi olduğunu söylediği öğrenilirken, Adnan Soysal'ı, eşi Fatma Soysal'ın sopayla döverek öldürdüğünü iddia ettiği belirtildi.

“Hem iz kalmaması hem de kısa sürede çürüyerek yok olması için cesedin her tarafına çamaşır suyu döktük.”

Mesut K’nın, ifadesinde şunları anlattığı kaydedildi: "Adnan öldükten sonra kıyafetlerini yaktık. 26 Ocak gecesi cesedi abimin kamyonetiyle Hisarcık ilçesindeki ormanlık alana götürdük. Hem iz kalmaması hem de kısa sürede çürüyerek yok olması için cesedin her tarafına çamaşır suyu döktük. Fatma bunu televizyonda yayınlanan kriminal dizilerden ve internetten öğrenmiş. Daha sonra eve gelerek iz kalmaması için temizlik yaptık, duvarları boyadık ve evi boşalttık."

Ormanlık alanda bulunan cesedin çamaşır suyu dökülmesi nedeniyle  vahşi  hayvanlar tarafından cesede yaklaşılamadığı belirlenirken, katil zanlısı Fatma Soysal’ın ise suçlamaları reddettiği ifade edildi.

Sahte sosyal hesap açarak eşinin kaybolmasını kamufle etmeye çalışmış

Öte yandan Fatma Soysal'ın, eşinin eve kapatıldığında ortadan  kaybolmasını kamufle etmek ve dikkat çekmemek için nüfus cüzdanındaki fotoğrafını kullanarak  sahte sosyal medya hesabı açtığı da ortaya çıktı.

İlgili sahte hesaptan eşinin yakınlarına ve arkadaşlarına çeşitli mesajlar  gönderen kadının, "Ben Suriyeli bir kadınla yaşamak için artık  İstanbul'a yerleştim. Beni merak etmeyin." İfadelerini de kullandığı tespit edildi.

Şüphelilerin, Hisarcık İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin  ardından adliyeye sevk edildiği bildirildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Hisarcık'ta, bulunan, cesedin, ardından, vahşet, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv