Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 17:44 Bu haber 1159 kez okundu
 
İdlip şehitlerimize Kütahyalı Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz da eklendi
İdlib’de toprağa düşen vatan evlatlarına Kütahya’dan da Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz eklendi. İdlip’teki alçak saldırıda kimliği yeni tespit edilenlerden birinin Kütahyalı Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz olduğu bildirildi.
Gündem Haberi


İdlip’te 2 gün önce Suriye rejimi uçakları tarafından Türk askerine karşı yapılan hain hava saldırısında şehit düşen 36 vatan evladımızdan birinin de Kütahyalı Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz olduğu belirlendi. Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz’ın kimliği İdlib’te görev yapan oğullarından saldırı gününden beri haber alamayan ailesinin Kütahya Valiliğine yaptığı yardım başvurusuyla ortaya çıktı. Aileden alınan DNA örneklerinin İdlip’te şehit düşen ve kimlikleri belirlenemeyen şehitlerimizle karşılaştırılması sonucu şehitlerimizden birinin Kütahyalı Uzman Çavuş Muhammed Yılmaz olduğu öğrenildi.

Uzman Çavuş olabilmek için dükkanını kapattı

Bekar olan ve aslen Gediz Akkaya Köyünden olan şehidimiz Muhammed Yılmaz’ın, daha önce Kütahya şehir merkezi A. Menderes Caddesinde çanta satışı üzerine esnaflık yaptığı ifade edildi. Yılmaz’ın sırf Uzman Çavuş olup vatanına hizmet edebilmek adına işletmesini açarken destek aldığı KOSGEB’e yüklü bir tazminat ödemeyi göze aldığı ve dükkanını kapatıp Uzman Çavuş olduğu öğrenildi.

Diğer yandan, efendi ve saygılı kişiliğiyle de çevresinde çok sevilen Muhammed Yılmaz’ın acı haberinin ailesine ulaştırıldığı bildirildi. Şehidimizin ailesine acı haberinin ailesinin ikamet ettiği Yunusemre Mahallesinde bulunan evine Kütahya Valisi Ömer Toraman ve askeri yetkililerin ulaştırdığı kaydedildi.

Şehidimizin bu gece baba evine gelmesi beklenen naaşının yarın (01.03.2020 Pazar) Kütahya Ulucamiinde kılınacak cenaze namazının ardından Hava Şehitliğinde defnedileceği bildirildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İdlip, şehitlerimize, Kütahyalı, Uzman, Çavuş, Muhammed, Yılmaz, da, eklendi,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv