Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 11:36 Bu haber 439 kez okundu
 
İkinci el oto sektörüne müjde
İkinci el oto sektörüne müjde. Nöbetçi noter uygulaması Kütahya’da da başladı. Bundan sonra hafta içi yapılan tüm işlemler hafta sonu da nöbetçi noterlerde yapılabilecek.
Gündem Haberi


Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliğince de uygun bulunan Nöbetçi Noter uygulaması Kütahya’da da uygulanmaya başladı. Özellikle 2. El otomotiv sektöründe hafta sonları yoğunlaşan araç alım-satımlarını kolaylaştırmak ve hafta içine sarkan işlem yoğunluğunu azaltmak açısından son derece yerinde bir uygulama olan Nöbetçi Noter uygulaması, Kütahya’da da memnuniyetle karşılandı.

Hafta sonu 2. El araç pazarının açık olması münasebetiyle, vatandaşların pazarlarda veya galerilerde alım-satım yapmak istediği araçların devir ve satış işlemlerinin hafta sonunda da yapılabilmesinin büyük kolaylık olduğunu dile getiren Kütahyalı galerici esnafı, uygulamayı çok yerinde buluyor. Konu hakkında görüşlerini aktaran esnaf M. A. “Uygulama hem bizim açımızdani hem araç almak isteyen vatandaşlar açısından çok güzel oldu. Vatandaş hafta arası işinden gücünden vakit bulamadığı için beğendiği bir aracı üzerine almak için büyük sıkıntı çekiyordu. Hafta sonu tatilinde araç beğense mecburen alım satımını yapmak için işlemleri pazartesiye kalıyordu. Şimdi artık insanımız hafta sonu da aracını rahatlıkla alabilecek. Hem zamandan tasarruf edilmiş olacak, hem de sektöre daha fazla hareket gelecek. Uygulamayı düşünenlerden Allah razı olsun.” dedi.

Öte yandan uygulamayı desteklemek amacıyla bankaların eft merkezlerinin de açık olması gerektiğinin altını çizen galerici esnafları, elden para alımı veya havale sisteminin yanında EFT yapılabilir olmasının da işlemlerde büyük kolaylık sağlayacağına işaret ettiler.

İkinci el oto sektörüne büyük canlılık getirmesi uygulama çerçevesinde  Kütahya’da her hafta sonu 1 noter, Cumartesi ve Pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İkinci, el, oto, sektörüne, müjde,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv